ЦСКА-София спечели 1/3 от мачовете си с 1:0! „Червените“ изравниха Левски по един показател

0
lazar tufegdjich
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София спечели за пети път през сезона с 1:0. Преди това червените надиграха минимално Черно море, Септември, Спартак Варна и Ботев Пловдив. Тоест, 31%, или почти 1/3 от мачовете на тима в елита (5 от общо 16) са завършили при този резултат. Още две победи пък са дошли с един гол разлика – 2:1 срещу ЦСКА 1948 и Арда.

ЦСКА-София сложи край на серията си от три загуби на стадион „Локомотив“. За последно червените бяха спечелили гостуване на черно-белите преди повече от две години – 2:1 през юли 2020 с гол на Али Coy дълбоко в добавеното време.

Иван Турицов даде първата си асистенция през този сезон, като той има и две попадения – от дузпи срещу Берое (5:1) и ЦСКА 1948 (2:1). Лидер по голови пасове в състава на ЦСКА-София е Тибо Вион с 6.

Армейците запазиха девета суха мрежа (8 за Бусато и 1 за Евтимов) от началото на сезона, като са лидери по този показател заедно с Левски, който обаче има два мача по-малко.

Червените не са успели да се разпишат само в един от 16-те си мача през кампанията.

Дюкенс Назон вече има 19 двубоя във всички турнири с екипа на ЦСКА-София, но все още не е оставал на терена пълни 90 минути.

Нито един футболист не е бил на терена през цялото игрово време на 16-те шампионатни мача на ЦСКА-София от началото на сезона. С пълен актив от двубои са единствено Тибо Вион и Лазар Туфегджич. С най-голям престой на терена е вратарят Густаво Бусато с 1260 минути 614 срещи, а от полевите състезатели капитанът Юрген Матей с 1237 минути също в 14 сблъсъка.

Жеферсон изигра юбилейния си стотен мач в Първа лига. Дебютът му бе на 17 февруари 2018 г. при победата на ЦСКА-София с 5:0 над Верея в Стара Загора, а от тогавашните му съотборници в тима, воден от Стамен Белчев, няма нито един футболист в сегашния състав на червените./ „Тема спорт“