0
Снимка: cska.bg
-
-

Славия и ЦСКА-София не излъчиха победител в мач от първата шестица на родния футболен елит. На стадиона в „Овча купел“ съперниците не стигнаха до попадение, завършвайки при 0:0.

Първата опасност бе в 7-ата минута. Топката стигна пред точката за изпълнение на дузпа до Али Соу. Нападателят стреля мощно от движение, но покрай дясната греда.

Малко по-късно ЦСКА-София имаше нов отличен шанс. От сходна позиция Белтраме нанесе топовен удар. Стергиакис обаче протегна инстинктивно тъка и изби в ъглов.

След половин час игра, Славия за малко да поведе. Петър Патев опита центриране в наказателното поле от дълбочина, което обаче се получи като удар. Бусато обаче успя да избие в корнер отиващата под гредата му топка.

В 52-ата минута ЦСКА-София по чудо не стигна до гол. Белтраме извече чудесно Рубен Пинто сам срещу вратаря, малко по диагонал. Ударът на „червения“ футболист обаче премина встрани от вратата.

В ответната атака пък „белите“ бяха близо до попадение. Ради Кирилов стреля по диагонала от наказателното поле, но над лявата сглобка на вратата.

В 62-ата минута Тиаго намери топката от ждроп, далеч извън наказателното поле. Стергиакис обаче бе на мястото си и изби в корнер.

В 76-ата минута дойде и най-красивият момент в мача. След центриране отдясно на Йомов, Радослав Кирилов направи прекрасна задна ножица. Топката обаче разтресе напречната греда.

В 84-ата минута Кери отправи далечен удар, но Стергиакис изби без особени проблеми в корнер.

В първата минута на даденото продължение, ЦСКА-София можеше да грабне победата. Кери центрира остро в наказателното поле, Али Соу засече с глава от чиста позиция, но над напречната греда.