0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София се върна на победния път. След поражението от Берое в последния си мача, днес „червените“ победиха Витоша (Бистрица) с категоричното 4:0. Двубоят се игра на стадион „Българска армия“, пред обидно малко публика.

Двубоят започна ударно за ЦСКА-София. След по-малко от 240 секунди игра Греъм Кери стреля от сериозна дистанция, Кацарев изби, но право в краката на Тони Уот. За нападателя пък не бе проблем от ъгъла на вратарското поле да прати топката в мрежата за 1:0.

В 10-ата Албентоса стреля над напречната греда. Малко по-късно пък Мазику пусна към Соу, чийто удар бе избит в корнер от Кацарев.

В 19-ата минута обаче ЦСКА-София удвои аванса си. Кери центрира от корнер, а Албентоса засече с глава за 2:0.

В 39-ата минута бе оформена класиката в резултата. Бикел изведе с глава Малинов, който пред границата на вратарското поле не остави шансове на Кацарев за 3:0.

До края на полувремето „червените“ пропуснаха чудесна възможност за четвърто попадение. Уот изведе с пета Соу сам срещу вратаря. Нападателят обаче стреля покрай лявата греда.

120 секунди след началото на втората част Уот пусна към влезлия като резерва Рубен Пинто. Португалецът остана очи в с Кацарев, който обаче успя да избие удара в корнер.

В 52-ата Отабор прехвърли Кацарев, но топката кацна на напречната греда.

В 65-ата минута Пинто стреля опасно, но Кацарев спаси. Минута по-късно Уот намери непокрития Евандро, който шутира над вратата, останал сам срещу вратаря.

В 73-ата минута ЦСКА-София реализира четвърти гол. Евандро стреля леко, Зюмбулев опита да избие на шпагат, но само чукна топката, колкото да премине покрай Кацарев за крайното 4:0.