ЦСКА-София се измъчи с 11 от Етър, но помете 10 (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи като гост Етър в мач от XIV кръг на efbet Лига. „Червените“ се наложиха убедително с 4:0. Успехът обаче не дойде лесно за водения от Милош Крушчич отбор, който стигна до попаденията едва след като в началото на вторите 45 минути домакините останаха с 10 души.

В началото на срещата Иван Стоянов изведе Боджадж, който стреля без забавяне, но над вратата.

В 21-ата минута Евандро нанесе хубав удар, но Христо Иванов улови.

След половин час игра Станоев стреля от фаул, но Бусато плонжира и изби в корнер.

В 41-ата минута Боджадж намери на чиста позиция Даниел Младенов, който от десетина метра стреля покрай лявата греда.

В 48-ата минута Гълъбов изведе чудесно Соу, но Христо Иванов успя да скъси ъгъла и да избие удара на нападателя в корнер.

В 54-ата минута Етър остана с човек по-малко. Здравко Илиев фаулира грубо Брадли Мазику, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

240 секунди по-късно Мазику центрира отлично в наказателното поле, Евандро засече с глава, но покрай лявата греда.

В ответната атака Младенов изведе чудесно Иван Стоянов, но Бусато се хвърли и изби пред краката му. Топката стигна до Румен Руменов, който обаче направи нескопосано първо докосване, след което изрита „червения“ страж в главата. След медицинска намеса, Бусато продължи игра.

В 63-ата минута ЦСКА-София поведе. След центриране от корнер, Албентоса засече отблизо с глава, но Христо Иванов със страхотен рефлекс изби с една глава. Топката обаче отиде на главата на Евандро, който не сгреши на опразнената врата за 0:1.

5 минути по-късно ЦСКА-София си подпечата победата. Станоев върна нескопосано към Иван Иванов. От това се възползва Али Соу, който открадна топката, излезе сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 0:2.

В 74-ата минута ЦСКА-София оформи класиката в резултата. Евандро пусна с пета към Вив Соломон-Отабор, който с прецизен удар от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл за 0:3.

В 81-ата минута авансът на ЦСКА-София набъбна. Петър Занев стреля директо от фаул от границата наказателното поле, Христо Иванов успя да докосне топката, ала тя все пак влетя в мрежата му за 0:4.