ЦСКА-София се издъни преди Левски! „Червените“ не успяха да преплуват Дунав (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София не успя да победи Дунав в мач от VII кръг на родния футболен елит. На градския стадион в Русе, „червените“ имаха тотално превъзходство, но стигнаха само до точка, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 1:1. Така възпитаниците на Люпко Петрович стъпиха накриво, преди дербито с Левски в следващия кръг.

Още в началните секунди Евандро стреля от сериозна дистанция, но вратарят на домакините улови сигурно.

В 5-ата минута Тиаго получи извън наказателното поле и нанесе хубав удар по диагонала, но топката профуча на сантиметри от дясната греда.

В 11-ата минута канонадата от далечно разстояние продължи. Този път Али Соу намери топката от въздуха, но отново встрани от вратата.

В 19-ата минута Али Соу се освободи от защитник на Дунав в наказателното поле и стреля, но Макенджиев успя да спаси с крак.

В 31-ата минута Али Соу овладя необезпокояван на гърди в наказателното поле, обърна се и стреля, но право във вратаря.

5 минути по-късно Жеферсон центрира отляво, Евандро засече с глава, но неточно.

В 41-ата минута Дунав шокира ЦСКА-София с изобщо първия си удар в мача. Тиаго сгреши фатално при опита си да върне към Албентоса. Стефан Христов пресече паса, излезе сам срещу Черниаускас и не сгреши за 1:0.

В 49-ата минута, след изпълнение на корнер, топката стигна до Тони Уот. Нападателя на ЦСКА-София обаче стреля високо над вратата.

120 секунди по-късно Занев нанесе удар директно от корнер. Макенджиев обаче успя инстинктивно с една ръка да докосне топката, изпращайки я в нов ъглов.

Малко след това Бикел центрира в наказателното поле, Евандро засече с глава, но неточно.

Макенджиев пък не успя да боксира центрирана топка, Евандро нанесе удар с глава, но Росен Колев изби пред голлинията.

В 64-ата минута Петър Занев стреля хубаво от фаул, но на метър от дясната греда.

В 68-ата минута ЦСКА-София изравни. Малинов намери в наказателното поле Евандро, който от движение прати топката от вътрешната страна на дясната греда за 1:1.

Само 240 секунди по-късно гостите по чудо не стигнаха до пълен обрат. Пас по земя отдясно намери на 3-4 метра пред голлинията Али Соу. Нападателят засече мигновено, но Макенджиев спаси. При добавката пък Кристиян Малинов нанесе удар, преминал до лявата греда.

В 79-ата минута Евандро нанесе мощен удар, но топката прелетя над вратата.

В 84-ата минута своя дебют за ЦСКА-София направи Брадли Мазику. Той Тони Уот. Секунди по-късно Кери стреля от дистанция покрай дясната греда.