ЦСКА-София с първа победа в Турция! Назон вкара, БГ национал дебютира (ВИДЕО)

tobias hainc diukens nazon
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София постигна победа в третата си контролна среща в Турция. „Армейците“ се наложиха над словашкия Тренчин с 2:0. В първите си две контроли в Турция „червените“ инкасираха две загуби – с 0:2 от полския Корона Киелце и с 0:1 от иранския Трактор.

В 5-ата минута удар от наказателното поле на Естрада бе спасен от вратаря. Секунди по-късно същото се случи и с шут на Фаетон.

Тренчин отговори в 10-ата минута, когато Кмет стреля от границата на наказателното поле. Бусато обаче улови сигурно.

След четвърт час игра Бариш нанесе много опасен удар. Топката обаче рикошира в „червен“ футболист и профуча покрай дясната греда, излизайки в корнер.

В 25-ата минута нов изстрел на Бариш бе отразен от вратаря на ЦСКА-София.

Скоро след това Махмутович засече с глава центриране от корнер, но над вратата.

В 32-ата минута Купусович засече триково центриране от корнер на първа греда. Бусато обаче внимаваше и улови пред голлинията.

180 секунди по-късно Тренчин по чудо не поведе. Купусович изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле. Топката обаче разтресе напречната греда, тупна пред голлинията, а след това и бе изчистена в корнер.

В 52-ата минута гол на словашкия бе отменен заради засада.

В ответната атака ЦСКА-София поведе. Фаетон намери на дъгата пред наказателното поле Хайнц, който с прецизен удар порази долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В 59-ата минута Хайнц можеше да удвои аванса на „червените“. Изстрелът му чиста позиция в наказателното поле обаче попадна право във вратаря.

В 67-ата минута младежкият национал Мартин Стойчев се появи на терена, като по този начин записа дебют за ЦСКА-София.

В 74-ата минута Сковайса стреля от воле от границата на наказателното поле. Орлинов обаче демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

В 80-ата минута футболист на Тренчин получи на чиста позиция и нанесе силен удар, който отиваше под гредата. Орлинов обаче с ново отлична намеса успя с една ръка да избие в ъглов удар.

ЦСКА-София сложи точка на спора 5 минути преди края на мача. Дюкенс Назон получи в наказателното поле, с гръб към вратата, завъртя се и шутира в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0. За нападателя това бяха първи минути с червения екип след проваления му трансфер в Пафос.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга, 14. Тобиас Хайнц, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 29. Майкъл Естрада 11. Матиас Фаетон

Резерви: 12. Марин Орлинов, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 27. Лазар Туфегджич, 17. Емануел Шакич, 20. Мартин Стойчев, 23. Илиан Антонов, 16. Георги Чорбаджийски, 24. Марк-Емилио Папазов, 30. Данило Асприля

ТРЕНЧИН: 99. Кукучка, 4. Козловски, 7. Соарес, 10. Гонг, 11. Кмет, 14. Бондаренко, 15. Стоисавлевич, 20. Ибрахим, 23, Холи, 27. Бариш, 29, Купусович