ЦСКА-София с минимална победа над Левски в дербито(ВИДЕО)

0

ЦСКА-София победи с 1:0 Левски в отложения мач от  13-и кръг от родната ни Първа лига игран на празния стадион „Васил Левски“. Преди мача сините подариха плакет на Станислав Иванов,който изигра последния си мач за Левски. След Нова година той ще бъде вече футболист на Чикаго Файър. От ЦСКА-София пък се отчетоха със специална фланелка на Али Соу за мач № 100 на червения голмайстор.

Първите две стуации в мача бяха за Левски. В третата минута Станислав Иванов падна в наказателното поле, но Никола Попов прецени ,че няма нарушение. След още три отново Иванов центрира Юрген Матей отигра с глава, но към собствената си врата.
В 19 -тата минута Амос Юга със страхотен извеждащ пас в наказателното поле намери Али Соу,но буквално от краката му Николай Михайлов измъкна топката. Минута по-късно червените все пак откриха резултата.Али Соу със самостоятелен пробив се откъсна зад Алекс Петков и Александров и с с удар в средата на врататата откри резултата. Доста колеблива бе и реакцията на Николай Михайлов. Той обаче се реваншира в 31-та минута. Тогава след консултация с асистент рефера Никола Попов отсъди дузпа за нарушение на Ивайло Найденов срещу Тиаго Родригес. Решението къде точно е нарушението обаче бе доста дискусионно. Михайлов с блестящ рефлекс отрази удара на Родригес от бялата точка. В атаката преди гола Михайлов отрази и със страхотна намеса удар на Йомов сам срещу него. До края на полувремето липсваха ситуации и пред двете врати.
Сините започнаха добре втоорото повреме и още в първата минута стигнах адо стандартна ситуация. В 54-тата минута след остро центриране на Станислав Иванов ,Юга отби топката, но футболистите на Левски имаха претенции,че го е направил с ръка.

След още три минути Юга стреля силно,но и неточно след една отбита топка. 15 минути  преди края на мача Амос Юга изрита в главата Найджъл Робърта и получи втори жълт картон ,като остави отбора си с 10 човека.

Славиша Стоянович веднага реагира и вкара в игра бързия Здравко Димитров. До края на срещата сините натиснаха,имаха териториален превес, но така и не стигнаха до положения. Едва в добането време Бусато отрази удар с глава на влезлия като резерва Насиру-Мохамед от границата на малкото наказателно поле.А ЦСКА-София запази предината си и спечели нови три точки под ръковоството на Бруно Акрапович.