ЦСКА-София с лесна победа срещу Берое

0
1

ЦСКА-София победи Берое с 3:0 в шампионатен мач. Тази среща и съперник обаче не могат да бъдат мерило на червените, които срещу преките конкуренти са неубедителни. Още повече, че гостите играха дълго време с човек по малко. В двубоя превъзходството на домакините беше пълно.  ЦСКА-София откри резултата още в 3-ата минута. Тибо Вион изпълни корнер, футболисти на двата отбора се разминаха с топката и тя попадна на левия крак на Станислав Шопов, който с мощно изпълнение на остави шансове на Артур Мота, след като кълбото попадна точно под напречната греда.

14 минути по-късно Берое остана с човек по-малко. Франко Минго допусна груба грешка и Фернандо Каранга му отне топката. Бранителят събори на земята нападателя и бе изгонен от Георги Кабаков, защото бе последен в отбраната на заралии.

Тибо Вион изпълни свободния удар в 28-ма минута, но Мота спаси изстрелът му без проблеми.

Четири минути по-късно ЦСКА-София стигна до втори гол. Станислав Шопов показа великолепен поглед върху играта и с техничен пас изведе Матиас Фаетон в наказателното поле. Офанзивният футболист не се поколеба и стреля от движение, като не остави шансове на вратаря на заралии.

В 38-ата минута Нестор Ел Маестро бе принуден да извърши принудителна смяна, след като Юрген Матей получи контузия в бедрото. Той бе заменен от Енес Махмутович.

До края на първата част нямаше други опасности преди двете врати. На полувремето резултатът бе 2:0 в полза на ЦСКА-София.

В 48-ата минута „армейците“ отбелязаха трето попадение във вратата на Берое. „Червените“ организираха хубава постепенна атака. Появилият се на полувремето Улаус Скаршем изведе Матиас Фаетон в пеналтерията. Той върна топката към Шопов, който отбеляза втория си гол в мача.

Малко след това ЦСКА-София стигна до още едно опасно положение. Фаетон проби и навлезе навътре, след което стреля. Неговият удар обаче бе спасен по чудесен начин от Мота.

В 64-ата минута Скаршем си освободи пространство и навлезе в наказателното поле. Той стреля, но изпълнението му не затрудни стража на гостите.

Шест минути по-късно Данило Асприля бе изведен сам срещу Мота от Шопов, но ударът на офанзивния футболист премина встрани от десния страничен стълб.

Секунди след това Тобиас Хайнц стреля от далечно разстояние, след като получи от Скаршем. Вратарят на Берое се отчете с поредно спасяване.

В 82-ата минута Берое създаде първото си по-опасно положение в мача. Франсиско Сагардия получи в пеналтерията и върна към Франсиско Политино. Неговият удар бе блокиран, а след това Бусато спаси изпълнението на Сагардия.

Три минути преди края на редовното време Фернандо Каранга бе близо до първия си гол за ЦСКА-София при втория си престой в клуба. Той пусна технично топката покрай Мота, но кълбото не навести мрежата и премина встрани от десния страничен стълб.