ЦСКА-София с историческа първа победа срещу Лудогорец на „Армията“

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София постигна историческа първа победа срещу Лудогорец в Първа лига на стадион „Българска Армия“. „Червените“ постигнаха първата си победа като домакин срещу Лудогорец в 16-ия мач помежду им. ЦСКА-София се наложи с 4:1 срещу шампионите в мача от 29-ия кръг на Първа лига. За първи път в историята на това съперничество ЦСКА-София вкарва повече от два гола във вратата на разградчани в един мач.

ЦСКА-София поведе в резултата още в 4-ата минута, когато Греъм Кери центрира в наказателното поле на гостите, където Юрген Матей бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Кристиан Кахлина.

ЦСКА-София можеше да вкара втори гол в 15-ата минута, когато Федерико Варела сложи топката на главата на Бисмарк Чарлс, който стреля, но Кахлина успя да спаси.

В 18-ата минута Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на ЦСКА-София, където Жозуе Са стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Клаудиу Кешеру стреля в 39-ата минута, след което се получи рикошет и топката излезе в корнер, преминавайки встрани от десния стълб на вратата на Густаво Бусато.

ЦСКА-София удвои своята преднина в 54-ата минута, когато Амос Юга подаде към Греъм Кери, който с глава насочи топката към Бисмарк Чарлс, а той стреля и вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Кахлина, който нямаше какво да направи.

Лудогорец намали своя паси в 60-ата минута, когато Кирил Десподов пусна отличен извеждащ пас към Сисиньо, който остана сам очи в очи срещу Густаво Бусато. Футболистът на Лудогорец го финтира и на празна врата не пропусна да вкара.

ЦСКА-София много бързо възстанови аванса си от два гола в 62-ата минута, когато Федерико Варела центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец, където Оливие Вердон изпусна Мено Кох, който стреля с глава и вкара топката във вратата на Кристиан Кахлина.

Кирил Десподов директно от корнер се опита да изненада Бусато в 68-ата минута, но бразилецът се намеси уверено и боксира в корнер. Минута по-късно последва коварен удар от дистанция на Сисиньо, след което се получи рикошет, а топката премина встрани от десния стълб на вратата на Бусато.

ЦСКА-София направи много сериозен пропуск в 76-ата минута. „Червените“ организираха контраатака, при която бяха четирима на двама. Жорди Кайседо подаде към Енрике Рафаел, но той стреля встрани от вратата на Кахлина.

Лудогорец завърши мача с човек по-малко, след като Мавис Чибота си изкара два жълти картона в рамките на няколко секунди и бе изгонен от съдията Георги Кабаков заради невъздържаното си поведение.

Съдията Георги Кабаков свири дузпа за ЦСКА-София в шестата минута на добавеното време на срещата, когато Алекс Сантана извърши нарушение срещу Жорди Кайседо в наказателното поле.

Наказателният удар бе реализиран от Жорди Кайседо в седмата минута на добавеното време на двубоя за 4:1. Това бе деветият гол на Кайседо с екипа на „червените“.

ЦСКА-София е втори в класирането с 59 точки, но и мач повече от третия Локомотив Пловдив, който е с 56 точки. Лудогорец е шампион и е с 67 токчи.