ЦСКА-София с четвърта поредна издънка като гост

0
Снимка: cska.bg
-
-

Равенството 2:2 срещу Арда в Кърджали бе четвъртата поредна шампионатна визита, от която ЦСКА-София не си тръгна като победител. Преди това армейците не успяха да се справят с Берое (0:0), Лудогорец (0:2) и Пирин (1:1). Последната победа на тима като гост датира от преди 3 месеца, на 19 септември с 4:2 бе надигран Ботев Враца, припомня „Тема спорт“.

Ако към тази статистика бъдат прибавени и европейските визитите на Заря Луганск (0:2) и Бодьо/Глимт (0:2), то червените са в серия от 6 гостувания без победа във всички турнири.

В нито един от първите си 17 мача в първенството армейците не успяха да отбележат в дебютните 15 минути на двубоя! Подобен проблем те имаха и през миналата кампания.

Над 1/4 от попаденията на ЦСКА-София са дошли в последния четвърт час на срещите – 8 от общо 29 гола. Подобна обаче е тенденцията и при допуснатите попадения. 1/3 от головете (6 от 18), които ЦСКА-София е инкасирал в шампионата, са паднали между 76-ата и 90-ата минута.

ЦСКА-София не спечели и третото си шампионатно гостуване на Арда – 0:0, 1:1 и 2:2.

Дузпата в полза на Арда бе четвъртата от началото на сезона, отсъдена в ущърб на ЦСКА-София. Всяка от тях впоследствие бе реализирана. Освен Тонислав Йорданов, с тази задача се справиха още Чочев (при 4:2 срещу ЦСКА 1948), Неделев (при 3:2 над Ботев Пд) и Сотириу (при 0:2 срещу Лудогорец).

ЦСКА-София съумя да опази мрежата си суха в едва 6 от първите си 17 шампионатни срещи. Армейците са допуснали 18 попадения, като Густаво Бусато е вадил топката от мрежата си 14 пъти в 13 мача, а Евтимов – 4 пъти в 4 двубоя.

Въпреки че е изиграл 8 двубоя за първенство, привлеченият през лятото от Славия Калоян Кръстев има само 151 минути на сметката си. Той все още не е започвал като титуляр за ЦСКА-София в шампионата и чака първото си попадение с червената фланелка.

Жуниор Нзила попадна в групата на армейците за първи път от почти 4 месеца. Предишният път, в който това се случи, бе при гостуването на Черно море (1:0) на 29 август. Именно на „Тича“ халфът записа и последните си игрови минути – появи се като резерва в самия край на срещата.