0
tobias hainc
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи с 1:0 Базел в контролна среща, която се игра в АВстрия.

Българският тим организира опасна атака още в третата минута. Шагоян овладя отляво, влезе навътре към наказателното поле на швейцарците и стреля с десния крак. Първоначално Хитц изпусна топката, но после я улови.

В 6-ата минута ЦСКА – София пропусна да открие резултата. ИШопов, Папазов и Линдсет разиграха добре с едно докосване отляво. Последва подаване на норвежеца в наказателното поле, а след последвало разбъркване най-съобразителен се оказа Папазов, който шутира от 16-17 метра, но Хитц спаси.

В 8-ата минута Папазов овладя брилянтно труден 30-метров пас, след което отправи бомбен изстрел от воле, който профуча над напречната греда.

В 16-ата минута Шагоян отправи хубав шут от дистанция, а Хитц изби в корнер.

След половин час игра „червените“ спечелиха корнер. Футболист на Базел изчисти с глава към Петров, който отправи удар от воле, който попадна в ръцете на вратаря. Три минути по-късно Хайнц отне топката, за момент четирима в червено се оказаха срещу двама от Базел. Норвежецът обаче предпочете да завърши сам с шут от границата на пеналта, който Хитц улови.

В 43-ата минута ЦСКА – София осъществи още една добра атака, която завърши с изстрел на Папазов, но и този път вратарят на Базел изби.

Така завърши първата част, в която „червените“ имаха тотално надмощие, а швейцарците завършиха само с един удар, но той бе блокиран много преди да стигне до вратата.

Второто полувреме започна с атака на Базел, след която резервата Жуниор Зе прати топката в мрежата на българския тим. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като съдията видя нарушение срещу Евтимов секунди по-рано.

В ответната атака ЦСКА – София откри резултата. Шагоян проби и центрира отляво по земя на задната греда, където се намираше Хайнц и за норвежеца не представляваше проблем да се разпише на празна врата.

В 53-ата минута Базел като по чудо не изравни. Първо Евтимов спаси шут на Авдулаху, а след това се намеси блестящо и при добавката на Хунзикер от три метра, демонстрирайки невероятен рефлекс.

ЦСКА – София отговори с брилянтна контраатака, след която Хайнц изведе с едно докосване Шагоян сам срещу Салви, арменецът стреля силно, но резервнят страж на швейцарците изби в корнер.

В 64-ата минута Евтимов отново демонстрира класа спасявайки удар с глава след центриране от корнер, а Махмутович изби при добавката.

В 76-ата минута Калафиори нацели напречната греда, засичайки с глава центриране от корнер.