ЦСКА-София с 4-та поредна победа,превзе и Враца(ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg

За първи път през настоящия сезон отборът на ЦСКА-София записа серия от четири шампионатни победи. При това в тях не бе допуснат и гол.

Червените спечелиха с 3:0 визитата си на Ботев във Враца от XVII кръг и така развалиха дебюта на Антони Здравков начело на „зелените“. Успехът на „армейците“ можеше да е далеч по-изразителен, но те направиха куп пропуски, като с три такива се отчете нападателят им Али Соу.

Иначе те решиха изхода на срещата за по-малко от 20 минути, след като откриха резултата още в седмата чрез Пламен Гълъбов и удвоиха в 18-ата с гол на Тиаго Родригеш, който оформи и класиката в добавеното време на срещата.

Гостите имаха редица възможности да отбележат още, но не се възползваха, а и вратарят на врачани блесна с отлични спасявания.

В четвъртата минута обаче стражът остана на място след мощен изстрел на Евандро, но топката мина на сантиметри над целта.

Малко по-късно Гълъбов засече с глава центриране на Петър Занев и в седмата минута отбеляза дебютния си гол за „червените“ – 0:1.

В 18-ата пък Евандро се възползва от грешка в защитата на домакините, за да изведе в коридор Тиаго сам срещу вратаря и португалецът хладнокръвно покачи на 2:0.

След това срещата се накъса заради доста здрави единоборства, а в заключителната част на първото полувреме ЦСКА получи две възможности да направи резултата класически.

В 41-ата минута Соломон-Отабор пропусна да стори това, а в 45-ата той изведе Евандро на чудесна позиция, ала изстрелът на бразилеца бе право в тялото на вратаря и Краси Костов отрази.

На почивката новият наставник на врачани опита да промени нещата с две смени, като извади апатичния Валери Божинов, ала това не доведе до нищо съществено.

След почивката на терена имаше повече битка и по-малко футбол, като на два пъти се стигна и до сблъсъци между състезатели на двата тима.

Още в началото на второто полувреме пък Али Соу направи фрапантен пропуск, почти на празна врата, а крайното 3:0 бе оформено чак в 92-ата минута, когато Тиаго засече от движение и вкара второто си попадение в срещата.

Така ЦСКА-София  загря по най-добрия начин за дербито с Лудогорец на „Армията“ в следващия кръг и събра 34 точки, докато Ботев Враца остана с 13 в своя актив.