fernando karanga
Снимка: cska.bg
-
-

Фернандо Каранга се отпуши и отбеляза два гола при победата на ЦСКА-София с 4:0 при домакинството срещу Ботев Пловдив от 25-ия кръг на Първа лига. „Червените“ категорично надиграха своя опонент и можеха да го качат на още по-голяма разлика. Ботев Пловдив изигра много слаб мач.

Иван Турицов получи контузия в 18-ата минута и бе заменен принудително от Шакич.

ЦСКА-София поведе в резултата в 25-ата минута. Тибо Вион стреля от дистанция, Матвей Игонен изби топката, която обаче попадна право в краката на Джонатан Линдсет, който успя да я вкара във вратата. Младият Видев бе покрит от Линдсет и нямаше засада на норвжеца.

Четири минути по-късно Матиас Фаетон направи добра самостоятелна атака, която завърши с удар от границата на наказателното поле, а Матвей Игонен не бе убедителен, но успя да избие топката в корнер.

ЦСКА-София създаде още едно добро голово положение, след като Марселино Кареасо направи красив ножичен удар от въздуха, но Игонен отново изби в корнер.

В 33-ата минута Фернандо Каранга отбеляза първия си гол за ЦСКА-София, след завръщането си при „червените“. След центриране от ъглов удар Каранга бе изпуснат от младия Видев, след което бразилецът засече с глава и прати топката в мрежата на Игонен.

Веднага след изпълнението на центъра Емануел Уме вкара топката в мрежата на ЦСКА-София, но попадението на бе засечено, тъй като футболистът на „канарчетата“ извърши нарушение срещу Християн Петров и Ивайло Стоянов отсъди фал, което решение предизвика сериозни претенции от страна на пловдивчани.

В 42-ата минута Тибо Вион центрира от пряк свободен удар, Фернандо Каранга отново бе изпуснат от защитата на гостите и с глава отбеляза второто си попадение в срещата.

В началото на второто полувреме гостите от Ботев имаха шанс да намалят. Емануел Уме стреля по диагонал, но не уцели вратата.

Малко по-късно Енес Махмутович можеше да си отбележи автогол, след центриране отляво, но Бусато спаси.

В 56-ата минута Фернандо Каранга стреля с глава, но Матвей Игонен изби в ъглов удар.

ЦСКА-София вкара четвърти гол в 65-ата минута. Гостите направиха колективна грешка в защита, „червените“ пресякоха топката, която се озова в Матиас Фаетон и той не сбърка – 4:0.

В 74-ата минута Ивелин Попов стреля от удобна позиция, но Бусато спаси.

С тази победа ЦСКА-София остава трети с 54 точки, колкото има и вторият Черно море, а лидер е Лудогорец с 57 точки и два мача по-малко. Ботев Пловдив е девети с 33 точки.

В следващия кръг ЦСКА-София гостува на Локомотив София, а Ботев Пловдив посреща Черно море.