ЦСКА-София разби казахстанци в Турция(ВИДЕО)

0
-
-

ЦСКА-София води с 4:0 срещу Каспий в първата си контрола от подготовката си за пролетния дял от efbet Лига. Съперникът на „червените“ е новак в елита на Казахстан. Нападателят Али Соу изведе „червените“ напред в 35-ата минута, а четири по-късно удвои. Защитникът Раул Албентоса, който носи капитанската лента през втората част, отбеляза трети гол в 61-ата минута. Седем минути по-късно Набиханов си вкара автогол. В Двубоят се играе на терен в „Aqua Sports Center Side“. Игрището, където се провежда приятелския двубой, се намира в непосредствена близост до хотела, в който са отседнали играчите на ЦСКА-София.В 17-ата минута Каспий можеше да изненада много неприятно „армейците“. Хайрулин бе изведен сам срещу вратаря на „червените“ Витаутас Черниаускас, но стреля покрай лявата греда в аут.

В следващите минути нови чисти положения липсваха, като двата отбора се опитваха да се надиграват и се редуваха с притежанието на топката.

Спокойното темпо бе нарушено в 35-ата минута, когато ЦСКА успя да поведе. Али Соу беше изведен пред наказателното поле на казахстанците и безпроблемно останал сам срещу вратаря отбеляза – 1:0.

Четири минути след това отново Соу бе точен, за да покачи на 2:0. Едвин Джеси получи топката отляво на атаката и центрира в наказателното поле, където гамбиецът се извиси над двама защитници на Каспий и с глава реализира.

На почивката ЦСКА излезе с нов състав, като единственото изключение бе вратарят Густаво Бусато, който влезе в 33-ата минута на мача. „Червените“ продължиха да диктуват темпото на игра и в 55-ата минута Ахмед Ахмедов пропиля чудесна възможност. Той бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

В 61-ата минута логично падна и трети гол във вратата на Каспий. След центриране отдясно от ъглов удар Раул Албентоса бе най-находчив в наказателното поле и влезе с топката във вратата.

Седем минути по-късно „армейците“ стигнаха и до ново попадение. След центриране на Греъм Кери топката се отклони в крака на Набиханов и излъга вратаря на Каспий за 4:0.

Футболистите на Каспий трудно организираха играта си и не създадоха нищо интересно пред вратата на ЦСКА. Едва в 80-ата минута на стража на „червените“ се наложи да се намесва след изпълнение на пряк свободен удар.