ЦСКА-София продължава победния рейд! Спечели и срещу лидера

0
0917496001695037362 2067581 920x517

ЦСКА-София спечели много важен мач в Пловдив, побеждавайки лидера с 2:0. Тимът изигра фантастично първо полувреме, като през втората част поуспокои темпото. Локомотив се събуди чак в последните 15 минути, но това не бе достатъчно за нищо.

Срещата започна във вихрено темпо. И двата тима се хвърлиха в атаки без никакво разузнаване.

ЦСКА-София първи стигна до точен удар, след като Марселино Кареасо нанесе изстрел от дистанция, който Динко Хоркаш улови без проблеми.

В 13-ата минута Майкъл Естрада бе изведен сам срещу Динко Хоркаш, а хърватският страж застана добре и изби. Еквадорецът бе в засада и дори да се бе разписал, попадението нямаше да бъде зачетено.

Минута по-късно Джонатан Линдсет отправи нелош удар, който обаче излезе в аут.

Четвърт час след началото Локомотив сбърка при изнасянето при удара от вратата, Евандро подари топката на Майкъл Естрада, който от изключително чиста позиция очи в очи с Хоркаш не успя да намери очертанията на вратата му.

В 20-ата минута Майкъл Естрада се реваншира за пропуска си, след като получи отлично извеждащо подаване от Джонатан Линдсет, озова се очи в очи с Хоркаш и този път с красив удар в близкия десен ъгъл се разписа за 0:1.

В 24-ата минута Естрада бе изведен на границата на наказателното поле от Тобиас Хайнц и от въздуха нанесе удар в горната греда, но останаха съмнения за засада, каквато не бе отсъдена.

Две минути след това Бабакар Дион навлезе в наказателното поле и подаде успореден на голлинията пас към Георги Минчев, който нанесе първия удар на сметката на „смърфовете“, но той премина над вратата на Гусато Бусато.

ЦСКА-София продължи да пропилява шансовете си и в 31-вата минута Дюкенс Назон бе забравен от отбраната на Локомотив във вратарското наказателно поле, хаитянинът се опази от засадата и нанесе тежък удар, който Хоркаш отрази.

В 39-ата минута гостите  удвоиха аванса си – логично, с оглед представянето до момента. Майкъл Естрада отне топката от Ефе Али, подаде към Дюкенс Назон, а той на празна врата не изпита проблем да вкара. Останаха съмнения за нарушение на еквадореца срещу младежкия български национал, но такова не бе отсъдено – 0:2.

В 45-ата минута Ангел Лясков фаулира Дюкенс Назон в наказателното поле и Станимир Тренчев отсъди дузпа. Зад топката застана самият хаитянин, но Динко Хоркаш улови ъгъла и спаси удара от 11-те метра.

В 48-ата минута Евандро пробва късмета си от далечна дистанция, но не затрудни Густаво Бусато, който безпроблемно улови първия точен удар към вратата си.

Минута след това Амос Юга изведе Дюкенс Назон в наказателното поле, той преодоля Ефе Али, но нанесе слаб удар към вратата на Хоркаш и той спаси.

При единоборство с Ангел Лясков в 59-ата минута Марселино Кареасо падна лошо на терена и се контузи, което наложи принудителна смяна и на негово място влезе Тибо Вион.

В 62-рата минута Дюкенс Назон се отскубна от отбраната на Локомотив Пловдив, навлезе в наказателното поле на „смърфовете“ и комбинира с Майкъл Естрада, който на празна врата прати топката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада на хаитянина.

В 70-ата минута Енес Махмутович засече с глава центриране отляво, но не успя да натисне добре топката и я прати вдясно от вратата на Локомотив Пловдив.

В 81-вата минута Алфа Конте проби добре през центъра и нанесе тежък удар от около 20-ина метра, който премина над вратата на Густаво Бусато.

Две минути след това ЦСКА-София загуби още един важен играч, като с контузия терена напусна навлизащият във форма Майкъл Естрада. На негово място влезе Станислав Шопов.

В 86-ата минута Алфа Конте центрира към Георги Минчев, който обаче закъсня и не можа да уцели топката, която Бусато изби, тя летеше към Петър Андреев, който понечи да я отиграе, но не успя и се блъсна с бразилския вратар, който първоначално изглеждаше, че изпита някакъв проблем, но всичко със здравословното му състояние беше наред.