ЦСКА-София продължава победната серия, Естрада се отпуши

0
cska cherno more maikal estrada
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи Локомотив(София) с 2:0 и продължава победната серия. Първи голове за армейците вкара Майкъл Естрада, който се разписа на два пъти. Резултатът можеше да бъде по-категоричен, но в атака домакините пропуснаха няколко сериозно положения. Локомотив в по-голямата част от времето бе просто спаринг-партньор.

В шестата минута Джонатан Линдсет комбинира добре с Тобиас Хайнц, който нанесе слаб удар, преминал встрани от вратата на Локомотив София.

В 17-ата минута Хайнц намери Дюкенс Назон, който бе добре затворен от защитниците на Локомотив, но все пак успя да намери начин да нанесе удар с глава, който бе неточен.

Три минути след това хаитянинът нанесе удар, който рикошира в бранител на гостите и излезе в ъглов удар. При последвалото изпълнение Назон стигна до топката на около 20 метра от вратата и нанесе тежък удар, който Александър Любенов спаси. Домакините имаха претенции за игра с ръка на Бруно Франко в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена.

В 26-ата минута Майкъл Естрада изпълни много добре пряк свободен удар в близост до наказателното поле, отсъдено за нарушение срещу Марселино Кареасо, но Любенов отрази. Малко след това Естрада изведе Хайнц на добра позиция, той преодоля вратаря, но Ивайло Найденов се намеси и изби от голлинията.

Натискът на ЦСКА-София  даде резултат в 40-ата минута. След центриране от ъглов удар се стигна до разбъркване в наказателното поле не Локо, като топката последователно се удари в Алан Диас и Красимир Станове, за да стигне до Майкъл Естрада, който от много близка дистанция не сгреши и се разписа в мрежата на Александър Любенов за 1:0.

В последната минута от редовното време Естрада получи извеждащо подаване от Амос Юга и се отскубна от Алан Диас и Диме Димов, озова се очи в очи с Александър Любенов и с елегантен удар в долния десен ъгъл го преодоля за 2:0. По този начин приключи и първата част.

Едва 21 секунди след началото на второто полувреме ЦСКА-София имаше възможност да реализира трето попадение във вратата на Локомотив, след като Иван Турицов проби добре отдясно и намери Дюкенс Назон около точката за дузпата, но Александър Любенов бе застанал добре и изби в корнер, от който не последва нищо интересно. В 47-ата минута Любенов отрази лек удар на Хайнц.

В 49-ата минута стражът на столичните „железничари“ предотврати хеттрик на Майкъл Естрада, който бе изведен на страхотна позиция в наказателното поле, обърна се с гръб, преодоля Алан Диас и стреля, но Любенов отрази.

Шест минути след това се стигна до принудителна смяна в състава на Локомотив, след като Алан Диас получи травма и бе заменен от Лука Иванов.

На Александър Любенов му се наложи за пореден път да се намесва в 66-ата минута, когато отрази удар на Амос Юга.

Само три минути след това Локомотив пропусна златна възможност да се върне в мача, след като Стив Траоре проби отлично отдясно и сервира топката на Карлос Франса, който от вратарското поле нацели Густаво Бусато и се стигна до корнер, с който домакинската отбрана се справи.

Четвърт час преди края на редовното време Амос Юга пусна дълго извеждащо подаване към Майкъл Естрада, но еквадорецът стреля много неточно. При корнер за Локомотив София в 76-ата минута Стив Траоре стреля неточно с глава.

В 86-ата минута Стив Траоре изведе Калоян Кръстев сам срещу Густаво Бусато в наказателното поле, но той бе настигнат от Иван Турицов, който с отличен шпагат го спря, като се оказа, че нападателят е бил в засада. Изглеждаше, че Турицов е изпитал някакъв проблем, но всичко с него бе наред.