ЦСКА-София продължава невиждана серия

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София написа нова страница в историята на българското участие в евротурнирите. Армейците се превърнаха в първия роден отбор, отстранил съперник на международната сцена, след като е загубил първата среща у дома.

Българските клубни тимове вече са 9 от 9 в срещите си с ирландски противници. Автентичният ЦСКА е отстранил Лимерик и Дери Сити, ЦСКА-София – Сейнт Патрикс, а с островитяни са се справяли още Ботев Пловдив, Славия, Локо София, Литекс, Левски и Лудогорец.

ЦСКА-София продължава невижданата си серия, като отстрани 21-вu пореден съперник на директна елиминация във всички турнири (в статистиката не влизат финали за купи, тъй като там елиминиран няма). За последно армейците бяха отстранени от Заря Луганск преди цели 3 години в квалификациите на Лига Европа.

Армейците спечелиха за първи път като гост в евротурнирите от 2 години насам. За последно те победиха следващия си съперник в Лигата на конференциите Базел с 3:1 в Швейцария, а след това наредиха 10 визити без успех на континенталната сцена.

Червените записаха първа победа извън София от почти година. Преди това те бяха надиграли Ботев Враца с 4:2 на 19 септември м.г.

Армейците регистрираха победа №27 като гост в евротурнирите в своята история.

ЦСКА-София получи дузпа в евротурнирите за първи път от 34 срещи. За последно за червените бе отсъден наказателен удар при победата с 3:0 над Адмира Вакер в София на 26 юли 2018, който бе реализиран от Мауридес.

Иван Турицов отбеляза дебютния си гол в евротурнирите и общо трети в кариерата си. Всеки от тях е паднал след изпълнение на дузпа, като десният бек все още няма пропуск от бялата точка.

Единствено вратарят Густаво Бусато не е изпуснал нито минута от европейското участие на ЦСКА-София през този сезон. Той запази 3 сухи мрежи от 4 мача.

От полевите футболисти с най-много игрово време е Брадли де Нойер с 4 мача и 315 минути. С пълен актив от двубои са още Гарсес, Юга, Вион, Шопов, Туфегджич, Назон и Жеферсон.

В 4-те си мача досега ЦСКА-София е вкарал 6 гола и е допуснал един. Повече от половината от тези попадения са паднали в последните 15 минути на срещите – 3 в полза на армейците и 1 в тяхната мрежа./ „Тема спорт“