ali sou
Снимка: lap.bg
-
-

ЦСКА-София записа втора поредна победа като гост, след като се наложи с 2:0 при визитата на Черно море на стадион „Тича“ в мач от 15-ия кръг на шампионата.
През първото полувреме двата отбора трудно създаваха опасности пред двамата вратари. Ударите бяха рядкост, а надиграването между двата тима беше много сериозно.
Патрик Андраде получи контузия в 21-ата минута. Той се опита да продължи участието си в мача, но бе принудително заменен в 25-ата минута от Емил Янчев.
Отабор направи много добър пробив в 45-ата минута. Той напредна отдясно, след което центрира в наказателното поле на Черно море, където топката бе пропусната от Соу и Тиаго Родригез, за да стигне до Евандро, който отправи изключително неточен удар.
ЦСКА-София бе близо до това да поведе в резултата в първата минута на добавеното време на първата част. Рубен Пинто отправи много тежък удар от разстояние, но топката се спря в десния стълб на вратата на Митрович.
Рубен Пинто отправи много тежък удар от разстояние в 72-ата минута, но Митрович плонжира и изби.
В 77-ата минута Мартин Минчев падна в наказателното поле на ЦСКА-София след съприкосновение с Гълъбов, но съдията Николай Йорданов прецени, че няма основание да свири дузпа.
Раул Албентоса се опита да изненада Митрович в 79-ата минута, но вратарят на Черно море се намеси и изби в корнер.
В 83-ата минута Жордао Кардозо пусна отличен извеждащ пас към Мартин Минчев, който стигна до топката преди Густаво Бусато, но не успя да отправи удар.
ЦСКА-София поведе в резултата в 88-ата минута, когато Жеферсон подаде към Рубен Пинто, който продължи към Кристиан Малинов, който бе изведен сам срещу Митрович и не пропусна да вкара.
Черно море пропусна чудесна възможност да изравни резултата в 90-ата минута. Жордао Кардозо подаде към Исмаил Иса, който стреля, но Густаво Бусато инстинктивно успя да спаси с една ръла.
ЦСКА-София организира бърза контраатака, Али Соу получи отлична възможност, но ударът му бе блокиран.
ЦСКА-София все пак вкара втори гол във втората минута на добавеното време. Валентин Антов с дълъг пас намери Али Соу, който се справи с Емил Янчев и вкара топката във вратата на Митрович.
ЦСКА-София се намира на четвърто място с 28 точки, а Черно море е шести с 21 точки.