ЦСКА-София превзе „Овча купел“ и докосва финала за Купата (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи Славия в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България. На стадиона в столичния квартал „Овча купел“ „червените“ се наложиха с 2:0, взимайки сериозен аванс преди реванша на „Българска армия“.

Преди двубоя стотици „червени“ привърженици се включиха в протестното шествие от сградата на БФС към стадиона на Славия. Сборният пункт на феновете бе пред базата в Бояна, където от няколко дни привържениците са организирали палатков лагер и протестират срещу ръководството на БФС. В 17:30 часа „армейските“ ултраси се отправиха към стадиона в квартал „Овча Купел“, като заради похода бе затворено движението по булевардите „Бъкстон“ и „Тодор Каблешков“.

Славия можеше да поведе в 10-ата минута. Радослав Кирилов проби отляво, влезе в наказателното поле и даде остър успореден пас. Мартин Петков засече малко нескопосано от вратарското поле, топката попадна в обсега на Евтимов, който изби в корнер.

В 16-ата минута шут на Мухар мина покрай дясната греда.

120 секунди по-късно Йомов стреля много технично от наказателното поле с външен фалц. Вуцов обаче със страхотна намеса успя с върха на пръстите си да докосне топката, която след това мина малко над вратата, излизайки в корнер.

В 22-ата минута ЦСКА-София поведе. Варела намери вдясно в наказателното поле Гарсес , който даде остър успореден пас. Гьоко Зайков пък, притиснат от Жорди Кайседо, прати топката в собствената си врата за 0:1.

В 65-ата минута феновете на ЦСКА-София направиха пирошоу. Докато пуснаха димките, обаче започнаха и зулумите. „Червените“ привърженици започнаха да трошат седалките в сектора си и да ги хвърлят към терена. Това наложи около 5-минутно прекъсване на двубоя.

Веднага след подновяването му Славия имаше две възможности да изравни. Първо шут на Радослав Кирилов профуча покрай вратата. Веднага след това пък Крис Добрев стреля много опасно от наказателното поле. Евтимов обаче със страхотна проява успя да избие някак с една ръка.

Четвърт час преди края, в рамките на няколко секунди, Евтимов улови удари на Зайков и Кирилов.

120 секунди след това от ЦСКА-София имаха претенции за дузпа за нарушение на Томбак срещу Мазику. Главният съдия Никола Попов обаче не посочи бялата точка, а след това и ВАР потвърди решението му.

Скоро след това Мухар центрира отдясно. Гарсес засече от ъгъла на вратарското поле, но над напречната греда.

Във 2-ата минута на даденото продължение ЦСКА-София удвои аванса си. Ертан Томбак фаулира в наказателното поле Варела, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Иван Турицов бе безапелационен за крайното 0:2.