0
cska cherno more djonatan lindset viktor popov
-
-

ЦСКА-София победи Черно море с 2:0 и спечели важни точки в първия мач от плейофите. Успехът дойде трудно, макар че червените доминираха почти през цялото време.

Отборът-домакин направи сериозен пропуск в 15-ата минута. Марселино Кареасо получи много добър пас в наказателното поле на Черно море и стреля, Иван Дюлгеров не се намеси по най-убедителния начин, но успя да отклони топката достатъчно, за да се отклони тя след това в десния страничен стълб на вратата му. При повторната си намеса Дюлгеров успя да улови топката в ръцете си.

Тибо Вион центрира от фал в наказателното поле на Черно море в 32-ата минута, след което Джонатан Линдсет стреля с глава, но встрани от вратата на Иван Дюлгеров.

Отборът на домакините  направи нов много сериозен пропуск в 34-ата минута, когато Иван Турицов центрира в наказателното поле на Черно море, където Джонатан Линдсет свали топката с глава към Дюкенс Назон, който стреля, но Даниел Димов се намеси решаващо, изчиствайки топката пред голлинията в корнер.

Червените направиха нов много сериозен пропуск в 41-ата минута. Тобиас Хайнц центрира от корнер в наказателното поле на Черно море, където Мено Кох надскочи Атанас Илиев и стреля с глава, но Иван Дюлгеров направи страхотно спасяване. След това Линдсет стреля от малък ъгъл, но неточно.

Маурисио Гарсез отправи удар от разстояние в 45-ата минута, насочвайки топката в долния ляв ъгъл, но Иван Дюлгеров плонжира и спаси.

През втората част Брадли Де Нойер  влезе в игра и веднага получи контузия без да има съприкосновение с друг футболист на терена. Де Нойер се опита да отиграе една топка до тъч линията, но стъпи на криво, като левия му глезен поддаде и коляното му се усука. След като получи медицинска помощ, Де Нойер взе решение да се върне в игра, но няколко секунди по-късно стана ясно, че той няма да може да продължи участието си в двубоя.

Иван Дюлгеров направи две чудесни спасявания в 51-ата минута. Маурисио Гарсез проби по десния фланг и центрира в наказателното поле на Черно море, където Линдсет стреля, но Дюлгеров плонжира и фантастично спаси. След това топката попадна в Де Нойер, който стреля, но Дюлгеров отново спаси. Мазир Сула направи решаващ шпагат в краката на Дюкенс Назон, избивайки топката в корнер.

Де Нойер бе заменен принудително в 53-ата минута, като на негово място в игра се появи Лазар Туфегджич.

Първият удар по посока на вратата на Густаво Бусато бе в 54-ата минута. Мазир Сула с много хубав диагонален пас намери Едгар Пашеко, който стреля от въздуха, но неточно в аут.

ЦСКА-София  поведе с 1:0 в 79-ата минута. Тибо Вион изпрати топката в наказателното поле на Черно море, където Мено Кох свали топката с глава към Дауда Бамба, който стреля, но топката рикошира в крака на Росен Стефанов и попадна в Маурисио Гарсез, който с много мощен удар вкара топката във вратата на Иван Дюлгеров.

В добавеното време армейците решиха всичко, след като Линдсет вкара втория гол за тима си с премерен фалцов удар.