ЦСКА-София премина лесно през Ботев, Вион с фамозни голове

0
-
-

ЦСКА-София победи Ботев(Враца) с 3:0 и стартира успешно пролетната кампания. В мача блесна Тибо Вион с два гола-красавци.

Началото на мача бе предшествано от минута мълчание в памет на Васил Левски и Петър Жеков.

В 15-ата минута Ботев Враца бе много близо до попадение, след като Даниел Генов проби отляво и навлезе в наказателното поле, след което пусна успоредно подаване по земя за Илкер Будинов, който бе непокрит, но се размина с топката, а същото стори и Димитър Евтимов.

В 20-ата минута ЦСКА-София излезе напред в резултата. Амос Юга хвърли тъч към наказателното поле, а защитник на Ботев Враца не успя да изчисти добре и подари топката на Тибо Вион, който изстреля истински снаряд по земя с едно докосване от около 20 метра и не остави никакви шансове на Федрико Бариос – 1:0.

Четири минути след това „армейците“ можеха да отбележат и второ попадение, след като Амос Юга нанесе много неточен удар от дистанция, но Джонатан Линдсет сложи път на топката и я отклони към вратата на Бариос, който обаче внимаваше и се справи.

Половин час игра след началото на срещата Ботев Враца достигна до първото си сериозно положение, след като Бубакар Траоре изведе Браян Переа очи в очи с Димитър Евтимов, който отлично затвори ъгъла и изби в корнер.

В 31-вата минута Тобиас Хайнц центрира елегантно за Джонатан Линдсет, който засече от воле и разтресе десния страничен стълб с мощен шут. Секунди след това при центриране на Хайнц от свободен удар Фернандо Каранга засече с глава, но Федерико Бариос изби в корнер.

В 36-ата минута логичното се случи и ЦСКА-София отбеляза второ попадение. Амос Юга центрира отдясно, Федерико Бариос излезе и прекъсна центрирането, но действа много неуверено и изпусна топката, Тобиас Хайнц я отне и с левия крак много прецизно я мушна между трима защитници на Ботев Враца, с което покачи на 2:0.

В добавеното време на първата част Тобиас Хайнц пусна изключително извеждащо подаване по въздух за Фернандо Каранга, който излезе сам срещу вратаря Бариос, технично го прехвърли с едно докосване и прати топката в мрежата, но бразилецът бе в положение на засада и голът не бе признат.

Първото голово положение за втората част дойде в 57-ата минута, като бе на сметката на ЦСКА. Тобиас Хайнц центрира от корнер, Браян Кордоба отклони за Фернандо Каранга, който с бедро опита да отклони от близка дистанция, но уцели единствено левия страничен стълб.

В 59-ата минута Иван Турицов проби отдясно и пусна към Фернандо Каранга, той продължи за Матиас Фаетон, който намери Джонатан Линдсет, чийто удар под напречната греда бе спасен по много добър начин от Федерико Бариос.

Бариос обаче бе абсолютно безпомощен в 61-вата минута на срещата. Тибо Вион отново демонстрира, че този мач му принадлежи и изстреля истинска бомба от над 30 метра, топката по никакъв начин не промени траекторията си, докато летеше към вратата, и навести мрежата на Ботев Враца – 3:0.

В 76-ата минута Станислав Шопов отне топката на границата на наказателното поле на Ботев Враца, след което навлезе в него отдясно и нанесе диагонален шут към долния десен ъгъл, но Федерико Бариос изби.

В 85-ата минута Данило Асприля получи отдясно и намери Шопов, който пробва интересен удар, но покрай десния страничен стълб.