diukens nazon
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София разгроми Миньор (Перник) в контролна среща. На базата на „червените“ в Панчарево възпитаниците на Саша Илич се наложиха с 6:0.

В 21-ата минута Моерно намери Гарсес. Последният преодоля бранител на „чуковете“, озова се очи в очи срещу Колев и стреля, но стражът изби в корнер.

ЦСКА-София поведе в 31-ата минута. Бисмарк Чарлс овладя в наказателното поле пас отдясно и върна към Марселино Кареасо, който с удар по земя намери долния ляв ъгъл за 1:0.

Миньор смени почти целия си състав на почивката, докато „червените“ извършиха две промени – на терена се появиха Линдсет и Назон.

След час игра „армейците“ удвоиха аванса си. Вион пусна отличен извеждащ пас за набралия скорост Морено. Колумбиецът преодоля Петров и от малък ъгъл направи 2:0.

Само 240 секунди по-късно „червените“ разиграха с едно докосване пред пеналта на гостите. Атаката завърши с извеждащ пас към Гарсес, който останал сам срещу вратаря не пропусна да се разпише за 3:0.

В 72-ата минута „червените“ реализираха четвърти гол. Назон се възползва от груба грешка в отбраната на „чуковете“, изпревари Петров и се разписа на празна врата за 4:0.

Секунди по-късно Назон можеше да вкара още веднъж. Дембеле върна лошо топката назад и изведе тарана на „червените“ очи в очи с Петров, но последва удар в ръцете на стража.

В 82-ата минута ЦСКА-София стигна и до пети гол. Венцислав Василев опита с плонж да изчисти центрирана отляво топка. Вместо това обаче той я заби в собствената си врата за 5:0.

120 секунди по-късно авансът на домакините стана шест гола. Недобре изчистена топка стигна до Амос Юга, който от 12-13 метра не остави шанс за реакция на вратаря на Миньор за 6:0.

ЦСКА-СОФИЯ: 25. Евтимов, 4. Кох, 5. Де Нойер, 13. Минков, 21. Юга, 3. Жеферсон, 15. Вион, 27. Гарсес, 28. Морено, 26. Марселино, 17. Чарлс

Резерви: Бусато, Линдсет, Назон

МИНЬОР: 91. Колев, 8. Слишков, 3. Славчев, 24. Купенов, 22. Иванов, 5. Васев, 17. Петков, 6. Ангелов, 10. Тютюков, 19. Казаков, 7. Йосифов

Резерви: 12. Петров, 21. Василев, 23. Дембеле, 18. Георгиев, 16. М. Иванов, 14. А. Иванов, 15. Петров, 25. Кирилов, 20. Томовски