ЦСКА-София потегли с издънка насред „Армията“ (ВИДЕО)

0
cska otbor
Снимка: cska.bg

Един от фаворитите за шампионската титла ЦСКА-София започна новия футболен шампионат с грешна стъпка. „Армейците“ допуснаха равенство 2:2 при домакинството си на Етър в първия кръг на Efbet лига.

„Червените“ поведоха още в 3-та минута след точно изпълнена дузпа от Али Соу, но Даниел Младенов изравни малко преди час игра. Влезлият като резерва млад талант на ЦСКА-София Митко Митков отбеляза страхотен гол, но само пет по-късно отново Младенов беше точен, за да отмъкне точката от „Българска армия“!

Преди първия съдийски сигнал на срещата в София ръководствата на ЦСКА-София и Етър Велико Търново наградиха легендарния Димитър Пенев по случай 74-ия му рожден ден.

Мачът започна много открито и още във 2-та минута бившият фуболист на „армейците“ Александър Дюлгеров бе преодолян от Занев отляво на наказателното поле и след това бранителят на Етър направи нарушение, което доведе до дузпа за ЦСКА-София. Зад топката застана Али Соу, който беше безпогрешен за 1:0.

В 13-та минута Даниел Младенов пробва ефектен удар от въздуха със странична ножица, но не сполучи. Девет по-късно Крум Стоянов отпави опасен изстрел, но Черниаускас успя да спаси. Минута преди почивката пък Кери навлезе в наказателното на Етър и стреля в близкия ъгъл, но Христо Иванов изби в корнер.

След полувремето Етър успя да изнесе играта в по-предни позиции и се стигна до грешка в червените редици. Тиаго не успя да се ориентира добре пред наказателното поле на своя тим и допусна Даниел Младенов да се добере до топката, след което нападателят на търновци отправи безпощаден удар и изравни за 1:1.

Само шест минути по-късно Божидар Чорбаджийски можеше да изведе ЦСКА-София отново напред в резултата, но ударът му с глава след корнер се отби в страничната греда. Напрежението пред Иванов се покачваше след всяка следваща атака на „армейците“, а Добромир Митов пусна в игра Денис Давидов и Митко Митков.

Именно последният успя да вдигне трибуните на крака в 73-та минута, след като от наглед безобидна ситуация отдясно отправи мощен изстрел в близкия ъгъл на Иванов и прати топката в мрежата за 2:1!

Драмата обаче не беше приключила и само пет минути по-късно още един бивш футболист на „армейците“ Иван Стоянов прати отлично центриране в наказателното поле на ЦСКА-София, което бе засечено с глава от Младенов за 2:2.

ЦСКА-София – Етър 2:2
1:0 Али Соу (дузпа) – 3
1:1 Даниел Mладенов – 57
2:1 Митко Митков 73
2:2 Даниел Младенов 78

Стартови състави:

ЦСКА-София: Черниаускас, Атанасов, Чорбаджийски, Бодуров, Рубен Пинто, Кери, Евандро, Занев, Тиаго, Фабрини, Али Соу

Етър: Иванов, Запрянов, Артюнин, Стоянов, Дюлгеров, Станоев, Апостолов, Руменов, Младенов, Ковачев, Боджадж