ЦСКА-София помете Титоград и вече мисли за Осиек (ВИДЕО)

0
cska titograd tiago
Снимка: lap.bg

ЦСКА-София отнесе като домакин Титоград в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Пред пълните трибуни на стадион „Българска армия“, „червените“ победиха с категоричното 4:0. По този начин възпитаниците на Добромир Митов вече спокойно могат да мислят за следващия си съперник в турнира – Осиек.

ЦСКА-София можеше да поведе след по-малко от 120 секунди игра. Али Соу нахлу в наказателното поле и стреля покрай вратаря. Защитник обаче изби.

В 12-ата минута Гълъбов засече центриране от корнер, ала встрани от вратата.

В 16-ата минута Джалович бе изведен зад гърба на „червената“ защита, но Черниаускас излезе много предвидливо и изби пред крака му, предотвратявайки почти сигурен гол.

В 21-ата минута Тиаго стреля от дъгата пред наказателното поле, но много неточно.

В ответната атака Стойчо Атанасов бе на път да сгреши фатално. Топката стигна до Мамаду, чийто изстрел рикошира в „червен“ защитник и заблуди Черниаускас. За късмет на българския отбора обаче, топката премина покрай вратата, излизайки в корнер. След неговото изпълнение пък стражът трябваше да намесва, боксирайки далеч от вратата си.

В 25-ата минута футболист на Титоград засече центриране от корнер, но Черниаускас улови пред голлинията.

120 секунди по-късно Кери стреля от неособено голям ъгъл, директно от фаул, но над напречната греда.

В 33-ата минута Кери върна почти от аутлинията към точката за изпълнение на дузпа. Тиаго засече от движение, ала топката рикошира в „бял“ защитник и премина до лявата греда, излизайки в корнер.

ЦСКА-София поведе в 40-ата минута. Тиаго стреля директно от фаул, Иванович се намеси неубедително и не успя да улови насочената в него топка. Защитник на Титоград опита да избие, но топката се отклони в крака на Евандро и влетя в мрежата за 1:0.

180 секунди по-късно „червените“ по чудо не удвоиха аванса си. След заучено изпълнение на фаул, топката стигна на границата на вратарското поле до Пламен Гълъбов. Ударът му към опразнената врата баче срещна дясната греда.

В последната минута на полувремето Джалович падна в наказателното поле, искайки дузпа за нарушение срещу него от страна на Черниаускас. Вместо това обаче, той напълно заслужено получи жълт картон за симулация.

ЦСКА-София започна с мощен натиск втората част и това даде резултат още в 53-ата минута. Кери влезе в наказателното поле и стреля по диагонала. Иванович успя да избие. Топката обаче кацна на главата на Тиаго, който без проблеми я насочи в празната врата за 2:0.

Не бяха изминали и 120 секунди след попадението, когато домакините оформиха класиката в резултата. Жеферсон изведе с глава Соу, чийто удар бе отразен от вратаря. Топката обаче стигна отново до Жеферсон, който без забавяне я прати в мрежата за 3:0.

В 72-ата минута ЦСКА-София покачи аванса си с гол-шедьовър. Иванович не изчисти умело. Топката бе посрещната от въздуха, от средата между наказателното поле и центъра, от Кристиян Малинов, чийто удар бе много прецизен и отново спря в мрежата за 4:0.

В 76-ата минута Джалович стреля опасно, но до лявата греда.

ЦСКА-София: Черниаускас, Атанасов, Жеферсон (80′ – Занев), Пинто, Кери (60′ – Малинов), Евандро (73′ – Бикел), Тиаго, Фабрини, Соу, Томаш, Гълъбов

Титоград: Иванович, Роганович (65′ – Перишич), Николич, Райчевич, Банович, Мамаду, Новович, Живкович (86′ – Гашевич), Чинеду, Павлович (78′ – Бърнович), Джалович