ЦСКА-София получи подранили коледни подаръци от вратаря на Черно море, червените мачкат в гостуванията си

0

ЦСКА-София продължи с много силните си игри в гостуванията, след като се наложи с 2:0 при визитата на Черно море от 18-ия кръг на Първа лига. Големият грешник за „моряците“ бе Георги Георгиев, който бе изключително неубедителен в изявите си.

ЦСКА-София направи много голям пропуск в 24-ата минута. След много груба грешка в защитата на Черно море Дюкенс Назон изскочи сам срещу Георги Георгиев, но вратарят на Черно море успя да отрази удара на нападателя на „червените“.

Шест минути по-късно Маурисио Гарсес получи добра възможност в наказателното поле на Черно море, но ударът му бе отразен от Георги Георгиев.

Тибо Вион отправи коварен удар от разстояние в 36-ата минута, Георги Георгиев не се намеси убедително, но все пак спаси.

В 48-ата минута Велислав Василев проби по десния фланг, след което подаде към Васил Панайотов в наказателното поле на ЦСКА, а той стреля, но неточно, над напречната греда в аут.

ЦСКА-София поведе с 1:0 в 64-та минута в момент, в който Черно море бе с човек по-малко на терена, тъй като Мартин Дичев се контузи. Именно през неговата дясна зона „червените“ организираха своята атака. Дюкенс Назон подаде към Иван Турицов, който продължи към Жеферсон. Бразилецът получи топката на отлична позиция в наказателното поле на Черно море и с мощен удар я вкара във вратата на Георги Георгиев.

Николай Златев отправи коварен удар в 73-ата минута, но Густаво Бусато внимаваше и спаси.

ЦСКА-София направи резултата 2:0 в 74-ата минута. Марселино Кареасо отправи далечен удар, който не беше силен, но вратарят Георги Георгиев допусна нелепа грешка и позволи топката да влезе във вратата му.

В добавеното време на мача Бисмарк Чарлс излезе сам срещу Георги Георгиев, но вратарят на Черно море успя да спаси удара на нападателя на ЦСКА.

В заключителните минути на мача Брадли Де Нойер на два пъти си изпусна нервите, заради което бе изгонен с два бързи жълти картона от Георги Гинчев.

По този начин „червените“ постигнаха пета поредна победа като гост в първенството.

ЦСКА-София е първи във временното класиране с 44 точки, а Черно море е шести с 29 точки.