ЦСКА-София получи първата си дузпа през сезона! Назон направи нещо за сефте в кариерата си

0
diukens nazon (1)
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София получи правото да изпълни първа дузпа от началото на сезона, след като досега в първите 8 мача беше отсъдена една в тяхна вреда – при загубата с 0:3 от Лудогорец, реализирана от Кирил Десподов.

Дюкенс Назон за първи път в кариерата си се разписа в 5 поредни срещи, след като досега най-добрата му серия бе с попадения в 4 мача. През пролетта хаитянинът вкара последователно на Берое, Ботев Пд (2), Септември и Локо Пд.

Джонатан Линдсет отбеляза четвъртото си попадение с червената фланелка, след като пристигна на „Българска армия“ през миналото лято. Любопитно е, че и четирите попадения на норвежеца са дошли извън София – срещу Арда в Кърджали, Черно море в Пазарджик, Берое в Стара Загора и Ботев в Пловдив.

Матиас Фаетон се отчете с втора асистенция през сезона. Първата му дойде при равенството 1:1 с Черно море. Той единствен от седемте летни попълнения на ЦСКА-София досега има пряк голов принос за тима.

Армейците са еднакво опасни през първото и второто полувреме. Те имат по шест попадения преди и след почивката. Най-често вкарват между 16-ата и 30-ата минута, когато са се разписали 4 пъти. Все още обаче не са се разписвали в края на първата и началото на втората част.

ЦСКА-София е допуснал 6 попадения от началото на сезона. Тимът е сред лидерите по този показател в шампионата, като го е постигнал в най-много мачове – 9, а останалите първенци в по 8.

Червените се разписаха в 7 от първите си 9 мача в първенството, като не успяха да вкарат единствено при гостуванията си на Хебър (0:0) и Лудогорец (0:3)./ „Тема спорт“