ЦСКА-София победи Септември за край на контролите (ВИДЕО)

cska sofiq cska 1948 hristiqn petrov
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи Септември (София) в последна контрола и за двата отбора, преди подновяването на надпреварите в Първа и Втора лига. На базата си в Панчарево „червените“ се наложиха с 1:0.

В 4-ата минута шут на Очай попадна право в ръцете на Евтимов.

В ответната атака ЦСКА-София стигна до корнер. Каранга засече с глава последвалото центриране, но топката премина над напречната греда.

240 секунди по-късно Фаетон проби отляво, мина като на парад през няколко противници, нахлу в наказателното поле и стреля. Топката обаче се отклони във футболист на Септември и излезе в корнер.

В 21-ата минута Хайнц центрира остро от фал. Шейтанов първоначално не успя да улови и топката стана спорна между него и Каранга, като нападателят успя да я прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради нарушение на „червения“ футболист срещу вратаря.

5 минути по-късно Скаршем изведе отлично отдясно Турицов, който центрира в наказателното поле, където Каранга засече, но Шейтанов спаси. При добавката Фаетон бе точен, но и този гол не бе зачетен, този път заради засада.

ЦСКА-София по чудо не поведе след половин час игра. Линдсет влезе в наказателното поле, защитниците на Септември не успяха да изчистят добре и топката стигна до Скаршем, който стреля от десетина метра. Шейтанов обаче някак успя да избие с крак току пред голлинията.

В 36-ата минута Линдсет подаде в наказателното поле на Фаетон, който бързо намери Хайнц. Норвежецът се освободи от двама съперници и нанесе силен удар. Шейтанов обаче с поредна страхотна намеса успя да избие в корнер.

180 секунди след това Линдсет бе изведен сам срещу Шейтанов и опита да го прехвърли, но вратарят изби. Топката стигна до Каранга, който я насочи към опразнената врата, но в последния момент Арсов успя да изчисти, предотвратявайки сигурен гол.

ЦСКА-София поведе в 57-ата минута. Хайнц центрира от корнер, а Християн Петров засече от границата на вратарското поле за 1:0.

Септември можеше да изравни в 72-ата минута. Симеон Александров шутира по диагонала, но Орлинов плонжира и изби. Топката стигна до Николай Дросев, който я насочи към опразнената врата, но стражът на ЦСКА-София някак успя да се хвърли и да избие от голлинията.

В 81-ата минута Асприля проби отдясно и от аутлинията подаде на Кареасо, който продължи към границата на вратарското поле. Там Естрада засече от движение, но Керкез застана на пътя на топката, избивайки в корнер.

ЦСКА-СОФИЯ: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (К), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо, 20. Мартин Стойчев, 30. Данило Асприля, 29. Майкъл Естрада

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 7. Мартин Стоянов, 5. Асен Георгиев, 8. Захари Атанасов, 4. Иван Арсов, 6. Виктор Очай, 13. Йордан Йорданов, 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов, 9. Мартин Тошев, 16. Симеон Александров

Резерви: 22. Страхиня Керкез, 3. Преслав Георгиев, 11. Иво Михайлов, 23. Йоан Гарвилов, 20. Николай Дросев, 25. Стефан Ристич, 18. Кубрат Йонашчъ