ЦСКА-София отстрани трудно Славия за Купата (ВИДЕО)

0
matias faeton
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. В 1/8-финален мач, игран на стадион „Александър Шаламанов“, „червените“ се наложиха с 1:0 над Славия и продължават напред в надпреварата.

Славия по чудо не поведе в 14-ата минута. Денислав Александров отне на Сейни Санянг в невралгична зона и изведе Мартин Сораков сам срещу вратаря. Ударът на нападателя обаче бе спасен от Густаво Бусато.

ЦСКА-София отговори в 25-ата минута. Джонатан Линдсет стреля много опасно от дъгата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от лявата греда.

120 секунди по-късно ЦСКА-София поведе. Гостите организираха скоростна контра, при която Тобиас Хайнц проби отдясно и даде остър пас в наказателното поле. Матиас Фаетон засече от 7-8 метра, неособено силно, но пък достатъчно прецизно, за да спре топката в мрежата за 0:1.

Веднага след попадението възникна сериозно напрежение в Сектор „А“ на стадиона. Феновете на „белите“ започнаха да чупят седалки и да ги хвърлят на пистата. Една от тях падна и върху резервната скамейка на „червените“. Наложи се Георги Петков да успокоява привържениците. Причината за недоволството им пък бе, че според тях съдията Никола Попов е трябвало да изгони Санянг още в 13-ата минута с втори жълт картон за фал срещу Александров. Всичко това доведе до близо 5-минутно прекъсване на двубоя.

В 38-ата минута ЦСКА-София можеше да удвои аванса си. Майкъл Естрада изстреля истински снаряд от около 25 метра. Топката обаче разтресе напречната греда.

В ответната атака пък Славия имаше възможност да изравни. Галин Иванов нанесе удар от границата на наказателното поле. Топката рикошира в Християн Петров и бе на път да влети под гредата, но Густаво Бусато се разтегна максимално и успя да избие в корнер.

В 41-ата минута Хайнц центрира отдясно. Амос Юга бе оставен напълно необезпокояван на границата на вратарското поле и засече с глава. Топката обаче бе в обсега на Светослав Вуцов, който улови на самата голлиния.

Веднага след това пък Денислав Александров нахлу в наказателното поле и шутира от чиста позиция. Бусато обаче за пореден път демонстрира страхотен рефлекс и изби.

Точно когато изтичаха редовните 45 минути, Славия пропусна нова отлична възможност. Ерол Дост засече с глава центриране от корнер, но топката „облиза“ лявата греда.

В 57-ата минута Тони Тасев стреля от фал, но покрай дясната греда.

Секунди по-късно Ерол Дост засече с глава центриране от корнер. Топката обаче срещна напречната греда.

В 63-ата минута Амос Юга стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 70-ата минута влезлият секунди по-рано на терена Дюкенс Назон нанесе удар от наказателното поле, но покрай дясната греда.

В 86-ата минута Густаво Бусато бе изнесен на носилка. 2-3 минути по-рано той се сблъска неприятно с Тони Тасев. Наложи се намеса на лекарите, след което стражът остана на терена, но само за малко. Бразилецът бе заменен от Димитър Евтимов.

В 3-ата минута на даденото продължение Славия се размина на косъм от изравняването. Кристиян Стоянов стреля от над 20 метра, но топката срещна дясната греда.