ЦСКА-София отпадна от Лига Европа след нова съдийска грешка

0
180816 fck cska 01
Първата среща завърши 2:1 в полза на датчаните. Копенхаген взе инициативата и сега  и в 23-ата минута откри резултата. Томсен преодоля безпрепятствено 30-40 метра през центъра на терена и извиде Н,Дойе сам срещу вратаря, а таранът без проблем вкара. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като голмайсторът на домакините бе в положение на засада.

В 31-ата минута Черниаускас изпусна топката при центриране от корнер, но за негов късмет съдията отсъди фаул в полза на червените. Шест минути по-късно изключително опасен рейд на датски играч в наказателното поле на червените бе спрян хладнокръвно от Бодуров.
До края на полувремето ЦСКА-София изравни играта и на свой ред достигна до два корнера. При единия от тях Бодуров стреля с глава, но след рикошет в тялото на бранител топката излезе в нов ъглов удар.

В началото на втората част двата отбора си размениха по един удар. Първо Бойлесен стреля с глава в аут, а след това същото стори и Мауридес.В 56-ата минута Н`Дойе вкара за втори път, но този път попадението бе отменено поради спорна засада. Секунди по-късно контраатака на датчаните завърши с извеждащ пас към Н`Дойе, който напредна очи в очи с Черниаускас, но стражът на българския тим спаси с блестящ рефлекс.
ЦСКА-София отговори подобаващо в 58-ата минута, когато Мауридес изведе Евандро сам срещу вратаря и нападателят изравни. Само шест минути по-късно обаче датчаните отново поведоха и пак с гол на Н`Дойе, който се разписа след центриране от корнер и удар с глава.В 67-ата минута ЦСКА-София имаше шанс да изравни при повече късмет, когато Вавро опита да изчисти шут на Тиаго, но за малко не си отбеляза автогол.