ЦСКА-София отнесе Банско! „Червен“ ас се завърна с гол и асистенция

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи Банско в контролна среща. „Червените“ се наложиха с 4:1 в проверката, която сложи край на лагера им в Банско.

В 11-ата минута Вилдсхут центрира отляво. Кайседо стреля, но ударът му бе отразен. При добавката обаче нападателят не сгреши за 1:0.

Направилият неофициален дебют Карло Мухар можеше да удвои, но изстрелът му профуча покрай вратата.

Малко изненадващо Банско успя да изравни. Венцислав Маламов се възползва от грешка при изнасянето на топката от „червените“, пресече и от дъгата пред наказателното поле технично прехвърли Бусато за 1:1.

В 52-ата минута ЦСКА-София възстанови аванса си. Завърналият се след продължително отсъствие Федерико Варела намери Ахмедов, който прехвърли вратаря за 2:1.

180 секунди по-късно столичани стигнаха до трето попадение. Ахмедов подаде към Читакович, който с удар по земя направи 3:1.

В 66-ата минута Федерико Варела направи чудесно двойно с Виктор Атанасов, след което вкара красив гол за крайното 4:1.

В самия край на мача удар с глава на Хамза Чатакович срещна гредата.

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Юрген Матей, Томас Лам, Пламен Гълъбов, Жеферсон, Амос Юга, Карло Мухар, Греъм Кери, Йоан Баи, Яник Вилдсхут, Жорди Кайседо

Резерви: Димитър Евтимов, Ахмед Ахмедов, Хамза Чатакович, Федерико Варела, Жуниор Нзила, Калоян Пехливанов, Росен Маринов, Росен Божинов, Матрин Сотиров, Виктор Атанасов, Любомир Цветанов

Банско: Иван Димитров, Иван Макриев, Жоро Рошков, Венцислав Маламов, Борис Ейков, ЕЛи Маркес, Веско Весков, Никола Мицански, Кристиян Балтов, Теодор Чолев, Денис Ангелов

Резерви: Атанас Тъпигьозов, Милен Златков, ДимитърСтоев, Петър Пенчев, Милен Лефтеров, Красимир Станудин, Димитър Колчагов