ЦСКА-София няма спирачки! Гриша Ганчев вади 1 милион за чужденец

0
grisha ganchev 02
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София си гарантира около 2 млн. лева приходи от похода си в Лига Европа до момента. “Червените” се класираха за третия предварителен кръг на турнира след убедителна победа с 3:1 над “Адмира” във Виена и 3:0 в първия мач на “Армията”. В следващия кръг те ще срещнат датския “Копенхаген”, като първият мач е в четвъртък на “Васил Левски”.

ЦСКА-София ще прибере 780 000 евро от наградния фонд на Лига Европа дори и да отпадне от “Копенхаген”, след като вече отстрани два съперника в турнира. Отделно “червените” събраха общо около 20 000 зрители на двата домакински мача с “Рига” и “Адмира” на “Армията”, което са още около 250 000 лева приходи. На мача с “Копенхаген” в четвъртък се очакват още около 20 000 души на “Васил Левски”, което гарантира четвърт милион приходи от билети. Сметката показва, че “червените” ще са напред с минимум 2 милиона лева от евромачовете си, а при отстраняване на датчаните сумата ще нарасне драстично.

Отличният старт на сезона за ЦСКА-София и сериозните приходи ще накарат собственика Гриша Ганчев да развърже кесията за още нови попълнения. “Червените” са набелязали няколко имена от чужбина, за които са готови да платят трансферна сума в порядъка на около 500 000 евро.