ЦСКА-София не знае загуба в 12 мача поред за Купата в редовното време

0

ЦСКА-София е в серия от 12 последователни мача в турнира за Купата на България без загуба в редовното време или продълженията, пише „Тема спорт“. Последното им поражение в турнира е от 17 април 2019-а с 2:3 от Ботев Пд на Коматево в първи полуфинал и беше под ръководството на настоящия треньор Любо Пенев. Впоследствие червените отпаднаха след драматично 3:3 в реванша на „Армията“, но това равенство сложи началото на поредица от срещи без поражение в 90-те минути. Във финала с Локо Пд миналата година армейците отстъпиха след дузпи.

Бившата началничка на Пирин стана шеф на „Армията“

Червените са използвали двама футболисти по-малко в двубоите си за купата спрямо кампанията в Първа лига – 29 срещу 31. В турнира през 2020/21 участие не взеха трансферираните Кристиян Малинов, Валентин Антов и Тонислав Йорданов, който сега е при съперника за финала – Арда. 17-годишното крило Александър Вучков пък има две участия за купата, докато за първенство все още не е получил шанс за изява.

Нидерландският защитник Юрген Матей е абсолютният маратонец за армейците в турнира с пълни 450 минути в петте им мача до финала. Тиаго също е участвал във всички срещи, но два пъти е бил заменян.

Жорди Кайседо и Георги Йомов са голмайсторите на тима в надпреварата с по 3 попадения, като венецуелецът вкара хеттрик на Ботев Враца, а има и 1 асистенция. Любопитно е, че българският национал все още не се е разписвал в Първа лига за ЦСКА-София, но за купата е по-ефективен. По 2 пъти са вкарвали Чарлс и Синклеър.