ЦСКА-София не успя да вкара и на 10 от ЧФР

0

ЦСКА-София завърши наравно при гостуването си на ЧФР Клуж в мач от груповата фаза на Лига Европа. На стадион „Др. Константин Радулеску“, „червените“ бяха по-добрият отбор, но направиха куп пропуски и отново не стигнаха до успех, завършвайки 0:0. В последните минути на редовното време и 3 продължение, румънците играха с 10 души. И това обаче не помогна българския отбор да отбележи гол, като по този начин остава без попадение в групите на турнира.

20 секунди след началото на мача, Вион извърши грубо нарушение, за което получи жълт картон. След изпълнението на фала, Перейра засече с глава, топката срещна мрежата, но от външната й страна.

ЦСКА-София отговори в 5-ата минута. След центриране от корнер на Кери, Валентин Антов изключително технично засече с пета, с гръб към вратата. Камора обаче изчисти току пред голлинията.

В 12-ата минута Жеферсон бе на път да сгреши фатално. Дебелюх пресече пас на бразилеца, нахлу в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл. Бусато обаче с чудесен рефлекс успя да плонжира и да избие с една ръка.

В 17-ата минута Паун нанесе силен удар от сериозна дистанция, преминал покрай дясната греда.

В 49-ата минута Юга нанесе мощен изстрел от сериозна дистанция, който бе избит от вратаря на домакините.

20 минути по-късно ЦСКА-София пропусна най-чистото си положение до момента. Али Соу бе изведен сам срещу вратаря и стреля по диагонала. Топката рикошира в крака на хвърлил се на отчаян шпагат пред него защитник на домакините и премина на сантиметри от дясната греда, излизайки в корнер.

В 77-ата минута Тибо Вион центрира на границата на вратарското поле. Али Соу засече с глава, но много неточно.

В 85-ата минута ЧФР остана с човек по-малко. След съприкосновение с Антов, Кипчиу падна в наказателното поле на ЦСКА-София, искайки дузпа. Вместо такава обаче, футболистът на домакините получи втори жълт и съответно червен картон.

В даденото 3-минутно продължение Тиаго стреля мощно сериозна дистанция, вратарят на ЧФР не се намеси убедително, но все пак изби. При добавката пък Соу прати топката в тъч.