0
beroe cska pedro eujenio evandro
-
-

ЦСКА-София изстрада изключително важна победа в борбата за шампионската титла. „Червените“ се наложиха с 1:0 при гостуването си на Берое. Успехът дойде изключително трудно, като особено през второто полувреме домакините имаха пълно надмощие и по чудо не изравниха.

Със спечелените 3 точки ЦСКА-София намали преднината на лидера в класирането Лудогорец, който по-рано през деня направи 1:1 с Левски, на само 1 точка. До края на първенството пък остават само 2 мача.

В началото на мача Черниаускас спаси удар на Еуженио. В 9-ата минута пък Перниш изби топката след мощен изстрел на Евандро.

В 16-ата минута ЦСКА-София поведе. Жоржиньо намери на границата на наказателното поле Тиаго, който направи крачка навътре и с плътен удар по земя намери долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

180 секунди след попадението, пробив на Бригидо завърши със силен изстрел, но Черниаускас изби в корнер.

В 29-ата минута Тиаго центрира от корнер, Антов засече с глава, но над вратата.

В 44-ата минута Берое на два пъти можеше да изравни. Черниаускас обаче успя да отрази опасни удари през няколко секунди на Бандаловски и Василев.

През втората част старозагорци имаха тотално превъзходство. В самото й начало Бикел си поведе топката с ръка в собственото си наказателно поле, но съдията не отсъди дузпа за Берое.

В 64-ата минута Бригидо получи на ъгъла на наказателното поле и стреля, но над вратата.

В 70-ата минута Александър Василев стреля мощно извън наказателното поле, ала Черниаускас изби в корнер отиващата под гредата му топка.

В 75-ата минута Минчев нанесе хубав удар от сериозна дистанция, но вратарят на ЦСКА-София улови сигурно. 60 секунди по-късно отново същият футболист на домакините стреля от границата на наказателното поле, ала този път топката профуча на сантиметри над напречната греда. Шут на Еуженио пък премина до дясната греда.

В 85-ата минута Бригидо проби отдясно и върна на границата на наказателното поле към Камбуров. Последният стреля от движение, но на сантиметри от лявата греда.

В даденото продължение Александър Василев стреля хубаво, но Черниаускас боксира.