ЦСКА-София не победи, но отстрани Титоград (ВИДЕО)

cska titograd
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София се класира за втория предварителен кръг на Лига Европа. „Червените“ не успяха да победят като гости Титоград, завършвайки 0:0. Така, след успеха с 4:0 на „Българска армия“, с общ резултат 4:0 отстраниха съперника си. В следващия кръг българският отбор ще се изправи срещу Осиек.

Първата по-интересна ситуация дойде в 6-ата минута. Футболист на домакините центрира отляво, капитанът Райчевич засече от воле, но крайно неточно.

ЦСКА-София отговори в ответната атака. Гери стреля от наказателното поле, но над напречната греда.

Титоград по чудо не поведе в 16-ата минута. След подаване отдясно, Джалович засече в наказателното поле от движение, ала топката разтресе напречната греда.

В 32-ата минута домакините още веднъж пропуснаха страхотна възможност. Живкович центрира в наказателното поле, а Павлович засече от непосредствена близост. Черниаускас обаче с изумителен рефлекс някак успя да избие току пред голлинията.

Секунди по-късно Живкович стреля с глава покрай вратата.

По-малко от минуткаслед началото на втората част, Греъм Кери отправи чудесен удар от фаул, но Саша Иванович успя с една ръка да избие в корнер. 9 минути след това той повтори упражнението, но този път топката премина над вратата.

В 63-ата минута Евандро нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала, но покрай лявата греда.

В последната секунда на 3-минутното продължение ЦСКА-София можеше да стигне до победата. Рубен Пинто нанесе хубав удар, но топката премина до дясната греда.

ТИТОГРАД: 26. Иванович, 2. Роганович, 4. Николич, 6. Райчевич (к), 8. Банович, 11. Мамаду, 14. Новович, 19. Живкович, 21. Чинеду, 81. Павлович, 99. Джалович

Резерви: 1. Йокшимович, 5. Музурович, 10. Гашевич, 18. Мличкович, 22. Брнович, 24. Диванович, 44. Перишич

ЦСКА-София: 30. Витаутас Черниаускас, 16. Жанио Бикел, 5. Николай Бодуров (к), 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 15. Кристиян Малинов, 21. Диего Фабрини, 8. Греъм Кери, 10. Евандро, 9. Тони Уот

Резерви: 12. Густаво Бусато, 11. Петър Занев, 23. Митко Митков, 6. Рубен Пинто, 24. Нуно Томаш, 7. Денис Давидов, 22. Али Соу