ЦСКА-София най-накрая победи Арда, направиха сефтето на VAR

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София постигна първа победа над Арда Кърджали през този сезон, след като се наложи с минималното 1:0 на стадион „Българска Армия“ в мач от 27-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя реализира Юрген Матей в 88-ата минута. VAR за първи път влезе в употреба в българското първенство през второто полувреме на срещата.

ЦСКА-София организира добра атака в 22-ата минута, когато Тиаго Родригес бе изведен добре по дясното крило и центрира в наказателното поле на Арда, където Жорди Кайседо надскочи съперниковите защитници, но ударът му с глава мина над напречната греда. В 38-ата минута след комбинация между Жорди Кайседо и Федерико Варела, последният стреля, но много неточно и топката мина покрай страничния стълб на Иван Караджов.

Арда направи сериозен пропуск в 52-ата минута. Емил Мартинов центрира добре в наказателното поле, където Тонислав Йорданов опита удар с глава, но топката мина покрай десния стълб на вратата на Густаво Бусато.

Червенитенаправиха много сериозен пропуск в 62-ата минута, когато Бисмарк Чарлс бе изведен отлично в наказателното поле на Арда, като нападателят стреля веднага, но Иван Караджов спаси.

Тибо Вион нанесе тежък удар от дистанция в 66-ата минута, но Иван Караджов боксира топката.

Минута по-късно Арда отговори с много добра атака, която бе завършена с удар с глава на Емил Мартинов, но Густаво Бусато демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

В 73-ата минута Емил Мартинов се озова на добра позиция и опита да застраши Густаво Бусато с удар от разстояние, но топката мина над напречната греда.

За първи път в мач от българското първенство бе използвана системата VAR в 76-ата минута на мача, когато бе разгледана една дискусионна ситуация в наказателното поле на Арда. Брадли Мазику направи добър пробив, но топката му бе отнета от Иван Тилев, но останаха съмнения, че Деян Лозев го фаулира. VAR консултира Станислав Тренчев и в крайна сметка бе преценено, че няма основание да бъде свирена дузпа в полза на ЦСКА-София.

За историята: Ето я първата намеса на VAR в родния елит! (ВИДЕО)

Арда организира добра контраатака, Тонислав Йорданов подаде към Румен Руменов, който стреля, но встрани от вратата на Густаво Бусато.

В 85-ата минута Тонислав Йорданов стреля опасно от фаул, но не успя да намери очертанията на вратата на Густаво Бусато.

ЦСКА-София поведе с 1:0 в 88-ата минута, когато Тиаго Родригес комбинира с Амос Юга, който центрира в наказателното поле на Арда, където Юрген Матей засече топката с глава и я вкара във вратата на Иван Караджов.

В 89-ата минута се стигна до саморазправа между Емил Мартинов и Юрген Матей, за което съдията Станимир Тренчев и показа по един жълт картон.

Във втората минута на добавеното време на мача Греъм Кери стреля от фаул, но Иван Караджов се намеси и изби в корнер.

ЦСКА-София събра актив от 53 точки и е на второ място в класирането, докато Локомотив Пловдив вече е трети с 52 точки, а Арда е четвърти с 45 точки.

Киров: Не успяхме да вкараме гол, а за да вземем нещо на „Армията“, трябва да вкараме