ЦСКА-София изпусна Рома насред Рим

0
-
-

ЦСКА-София стигна до престижно равенство като гост на Рома във втори мач от груповата фаза на Лига Европа. На „Стадио Олимпико“ в Рим, червените дори можеха да стигнат до победата, но два фрапантни пропуска ги лишиха от трите точки. Рома пък се отчете само с една греда за крайното 0:0.

Рома бе на на път да поведе след само 180 секунди секунди игра. Вияр стреля опасно, но Бусато изби в корнер. След неговото изпълнение се стигна до центриране на Мхитарян към Смолинг, който засече във вратата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

ЦСКА-София отговори в 7-ата минута с два удара на Али Соу от дъгата пред наказателното поле. И в двата случая обаче топката мина покрай лявата греда, като във втори нападателят бе доста по-близо до целта.

В 16-ата минута Спинацола опита центриране в наказателното поле. Топката обаче опасно полетя под напречната греда, но Бусато успя да избие в корнер. След неговото изпълнение, Фацио засече с глава покрай дясната греда.

В 21-ата минута Мазику отне топката на Бруно Перес, нахлу в наказателното поле и стреля, но след рикошет се стигна до ъглов удар. След неговото изпълнение, топката бе отклонена към Занев, който на 3 метра от голлинията засече с глава над вратата. В ситуацията обаче бе маркирана и засада на „червения“ капитан.

В 29-ата минута Вияр стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

240 секунди по-късно Рома по чудо не поведе. Мхитарян направи чудесно двойно със свой съотборник, след което с техничен удар прехвърли Бусато. Топката обаче срещна напречната греда и излезе в аут.

В 50-ата минута ЦСКА-София по чудо не поведе. След центриране отдясно, Санкаре засече с глава от границата на вратарското поле, но Лопес изби. От почти същата позиция Валентин Антов направи непростим пропуск при добавката, стреляйки над вратата.

В 72-ата минута ЦСКА-София пропусна нова великолепна възможност. Али Соу излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен от Лопес.

В 79-ата минута и Рома имаше добра ситуация. Влезлият малко по-рано Пелегрини стреля от наказателното поле. Бусато обаче изби отиващата в долни му ляв ъгъл топка.

В 85-ата минута Джеко на два пъти стреля от много малък ъгъл, като и в двата случая Бусато спаси.

120 секунди по-късно римските „вълци“ можеха да стигнат до победата. След центриране отдясно, Един Джеко се размина на милиметри от това да засече на метър пред голлинията.