ЦСКА-София изпусна 10 от Лудогорец при повторния дебют на Пенев, Чинков подмина дузпа за разградчани

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 1:1 в първия полуфинал за Купата на България, който се игра на стадион „Българска Армия“ при завръщането на Любослав Пенев начело на „червените“. Съдията Волен Чинков подмина много спорна ситуация за дузпа за Лудогорец в 53-ата минута за нарушение на Иван Турицов срещу Елвис Ману. Разградчани останаха с човек по-малко, след като Бърнар Текпетей бе изгонен за втори жълт картон в 60-ата минута. ЦСКА-София поведе в резултата с гол на Тиаго Родригес в 77-ата минута. Жул Кейта направи огромен пропуск в 81-ата минута. Лудогорец успя да изравни резултата в 83-ата минута с гол на Каули Оливейра.

Нападателят на Лудогорец Пиерос Сотириу получи контузия в самото начало на мача и в 14-ата минута на неговото място в игра се появи Елвис Ману.

Бърнар Текпетей отправи далечен удар в 30-ата минута, но Густаво Бусато се намеси и изби.

Брадли Мазику центрира в 41-ата минута в наказателното поле на Лудогорец, където Кайседо стреля с глава, но слабо и Кристиан Кахлина спаси.

В първата минута на добавеното време Тиаго Родригес стреля от пряк свободен удар, но Кристиан Кахлина боксира.

След центриране в наказателното поле на Лудогорец в 49-ата минута, Кайседо стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Кристиан Кахлина.

Много сериозни съмнения за дузпа за Лудогорец останаха в 53-ата минута. Каули Оливейра подаде към Елвис Ману, който навлезе в наказателното поле на ЦСКА-София, след което се опита да смени посоката си на движение, но бе фаулиран от Иван Турицов. Съдията Волен Чинков странно не свири дузпа за Лудогорец.

ЦСКА-София направи много сериозен пропуск в 54-ата минута, когато Енрике Рафаел преодоля Жозуе Са, след което излезе сам срещу Кристиан Кахлина, но стреля от малък ъгъл, а вратарят на Лудогорец изби в корнер. Тиаго Родригес центрира от корнера в наказателното поле на Лудогорец, след което Амос Юга стреля с глава, но неточно в аут.

Лудогорец остана с човек по-малко в 60-ата минута, когато Текпетей бе изгонен за втори жълт картон, след като фаулира Джером Синлер. Футболистът на ЦСКА-София получи контузия, тъй като рамото му бе извадено и не успя да продължи участието си в мача, като на негово място в игра се появи Жул Кейта.

Амос Юга отправи удар от границата на наказателното поле на Лудогорец в 71-ата минута, след което се получи рикошет и топката излезе в корнер.

ЦСКА-София поведе с 1:0 в 77-ата минута. Георги Йомов проби по десния фланг, след което комбинира с Жеферсон, който подаде към Тиаго Родригес, а той бе оставен непокрит в наказателното поле на Лудогорец и с много плътен удар вкара топката във вратата на Кристиан Кахлина.

ЦСКА-София направи много голям пропуск в 81-ата минута. Жул Кейта получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Лудогорец, излезе сам срещу Кристиан Кахлина, но изплю топката в ръцете на хърватския вратар.

Лудогорец успя да изравни резултата в 83-ата минута. Кирил Десподов центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА-София, където Жеферсон изпусна Каули Оливейра на втора греда, а той отблизо вкара топката във вратата на Густаво Бусато.