ЦСКА-София измъчи и себе си, и феновете си,но все пак спечели(ВИДЕО)

0
-
-

ЦСКА-София изигра поредния си безличен мач от началото на сезона в efbet Лига, но с попадение на вездесъщия Евандро в 72-ата минута червените стигнаха до измъчен домакински успех с 1:0 над Ботев (Враца). Бразилецът спаси ЦСКА-София с решаващи голове и в предишните няколко двубоя. Той се разписа на два пъти при обрата над Славия в предишния кръг за 2:1, а също така вкара и за успеха с 1:0 над Осиек в мача между двата отбора на „Армията“.Иначе днес домакините изиграха много слабо първо полувреме и трябва да са благодарни, че не инкасираха попадение в своята врата, тъй като в 45-ата минута Даниел Генов изпусна очи в очи с Бусато.След почивката футболистите на Люпко Петрович заиграха малко по-добре, което им донесе и успеха. От своя страна врачани рядко стреляха по посока на противниковата врата, дори когато имаха възможност, което със сигурност не бе в техен плюс.
В заключителните минути те доиграха срещата с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Ждрелич.Наставникът на червените Люпко Петрович предприе любопитни промени в сравнение с титулярите, на които залагаше в предишните официални двубои. На вратата застана Бусато за сметка на Черниаускас. Атаката поведе Тони Уот, а Али Соу остана на пейката. Там бе и Кристиян Малинов, а неговото място зае Валентин Антов. Сред титулярите започна и десният защитник Иван Турицов, който дълго време бе извън терените поради травма.Първата опасна ситуация бе пред вратата на домакините. В 8-ата минута центриране отдясно намери непокрития Даниел Генов, който прониза Бусато. Попадението обаче правилно бе отменено заради тънка засада на нападателя.
В 14-ата минута обаче съдията сбърка, спирайки опасна атака на врачани с несъществуваща засада. Тогава Генов изскочи отляво на скорост и страничният рефер вдигна флага, но Занев бе покрил състезателя на гостите.
В 29-ата минута и червените създадоха напрежение пред противниковата врата. Кери центрира от фаул, Костов не се намеси добре и изби към Евандро. Бразилецът опита да вкара с глава, но ударът му нямаше сила и стражът на Ботев без проблем улови.В даденото двеминутно продължение на първата част Ботев създаде единственото, но много чистото положение до този момент. Георги Вълчев изведе Даниел Генов фронтално сам срещу Бусато, но нападателят на гостите стреля в аут.След почивката в игра за червените се появиха Али Соу и Тиаго за сметка на Тони Уот и Фабрини. Промените се отразиха положително на тяхната игра и домакините започнаха да нападат по-настървено. Първата опасност за втората част отиде именно в техния актив. Двете резерви Соу и Тиаго комбинираха помежду си, а атаката завърши с шут на португалеца в аут.В 54-ата минута Евандро бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в аут. В тази ситуация дори да беше вкарал, голът нямаше да бъде зачетен, тъй като страничният рефер вдигна флага за засада, но такава нямаше.В 62-ата минута домакините стигнаха до първото си голово положение. Евандро стреля фронтално с глава от пет метра след центриране на Тиаго от корнер, но Костов изби.Десет минути по-късно ЦСКА-София откри резултата. Поредица от грешки на играчи от Ботев пред наказателното им поле позволи на червените да отнемат топката. Последва пас към Занев отляво, който центрира добре, Керчев изпусна Евандро и бразилецът вкара с глава за 1:0. Последва шут на Али Соу, който Костов улови. В 82-ата минута пък Занев центрира опасно отляво, но сантиметри не достигнаха на Соу да засече подаването на своя съотборник.В 85-ата минута врачани останаха с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон на Филип Ждрелич. Футболстът на Ботев бе изгонен за фаул срещу Тиаго. Три минути след това положение Валентин Антов можеше да вкара втори гол за червените след центриране на Кери отдясно, но изстрелът му с глава излезе в аут.