ЦСКА-София и Залцбург не доиграха мача заради кошмарен инцидент

0
-
-

ЦСКА загуби с от австрийския шампион Залцбург в третата си и най-престижна контрола от лятната подготовка. Мачът от селцето Аниф, на 4 км южно от Залцбург, се излъчr по Диема Спорт. Но това все пак бе резултатът до 70-та минута, когато мачът бе прекратен.

„Армейците“ изиграха две контроли до момента на лагера в Австрия – загуба с 1:4 от изпадналия от германската Бундеслига Гройтер Фюрт и победа с 5:3 срещу четвъртодивизионния австрийски Кематен.

Играта в първия четвърт час бе спокойна и се водеше предимно в центъра на терена с множество неточни пасове и от двете страни. В 19-ата минута Жеферсон получи разтежение и легна на тревата, но след оказаната медицинска помощ се завърна в игра. Четири минути след това австрийците бяха близо до гола след прострелно центриране отляво, което Християн Петров отклони в корнер, на сантиметри от вратата на Густаво Бусато.

В 28-ата минута Станислав Шошов изпълни пряк свободен удар от малък и никой не успя да засече центрирането, а вратарят Нико Мантл изгледа учудено как топката влиза в мрежата му за 1:0. Три минути след гола контузилият се по-рано Жеферсон бе заменен от Йоан Бауренски.

В 37-ата минута австрийският шампион изравни с гол на Роко Симич, който бе най-съобразителен при центриране от корнер пред вратата на Густаво Бусато и вкара с глава за 1:1. „Биковете“ бяха близо и до пълен обрат в 43-ата минута, когато Густаво Бусато сгреши при изнасянето на топката, но след това спаси удара на нахлулия наказателното поле Диара. Секунди по-късно силен шут на Тибо Вион бе блокиран.

Малко след почивката Лоурунс Алиекум получи топката на границата на наказателното поле, навлезе навътре и шутира, но ударът му бе спасен от Густаво Бусато. Минута по-късно контузия получи и Тибо Вион, който бе заменен от Браян Морено.

В 52-ата минута Залцбург обърна резултата, след като Жуниор Адаму получи подаване в наказателното поле и изпревари Густаво Бусато и реализира за 1:2. Четири минути по-късно Калоян Кръстев можеше да изравни, след като засече центриране от корнер, но не намери целта.

В 65-ата минута Густаво Бусато направи брилянтно двойно спасяване, а малко след това бе заменен от Димитър Евтимов. Пет минути по-късно човек край тъч линията загуби съзнание и двубоят бе прекъснат, а медицинските лица незабавно му оказаха помощ.

В 70-ата минута играта бе спряна заради инцидент около резервната скамейка на ЦСКА – София. Лекарите започнаха да оказват първа помощ на човек от персонала на стадиона, който загуби съзнание. Малко по-късно съдията и двата щаба решиха срещата да бъде прекратена.