ЦСКА-София еднолично поведе в Първа лига след обрат срещу Крумовград

0
cska otbor
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София не игра убедително, но постигна изключително ценна победа след обрат от 0:1 до 4:1 при гостуването на Крумовград от 17-ия кръг на Първа лига в Коматево. По този начин „червените“ оглавиха еднолично класирането в шампионата.

Густаво Бусато се наложи да се намесва още в 3-ата минута, когато отрази много опасен удар на Диего Рапосо.

В 14-ата минута Бусато трябваше да прави второ спасяване. Алекс Колев стреля директно от пряк свободен удар. Дистанцията беше много сериозна, така че бразилецът имаше достатъчно време да реагира и да избие.

Крумовград поведе в 34-ата минута. Вячеслав Велев комбинира с Ренан, който центрира в наказателното поле на ЦСКА-София, където Алекс Колев изпревари Браян Кордоба и отблизо вкара топката в мрежата на Бусато.

ЦСКА-София много бързо успя да изравни резултата. В 38-ата минута Амос Юга отне топката в половината на Крумовград и комбинира с Марселино Кареасо. Юга бе изведен сам срещу Благой Макенджиев, а футболистът на ЦСКА-София с мощен удар вкара топката във вратата на Крумовград.

В 45-ата минута изстрел на Иван Турицов от голямо разстояние не затрудни Благой Макенджиев, който действа сигурно и спаси.

В 56-ата минута Матиас Фаетон проби през центъра и стреля от дъгата на наказателното поле, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Макенджиев.

В 69-ата минута Тобиас Хайнц получи отляво. Той успя да преодолее Жеферсон, но беше фаулиран на метър от наказателното поле. От щаба на ЦСКА претендираха сериозно за втори жълт картон за Жефересон. Главният съдия Гидженов обаче се смили над защитника на Крумовград. Заради бурния си протест Нестор Ел Маестро беше официално предупреден. Самият Хайнц стреля директно от фаула, но топката се удари от външната страна на мрежата.

ЦСКА-София поведе с 2:1 в 78-ата минута. След мощен удар от фал топката срещна стената. Получи се разбъркване пред в наказателното поле домакините. Линдсет се ориентира най-бързо и чукна топката към непокрития Християн Петров. Бранителят стреля, а рикошет излъга вратаря Макенджиев и топката влетя във вратата му.

ЦСКА-София направи резултата 3:1 в 83-ата минута. Дюкенс Назон и Данило Асприля направиха двойно подаване, след което колумбиецът бе изведен сам срещу Макенджиев и нападателят на „червените“ не пропусна да вкара втори гол във втори пореден мач.

ЦСКА-София вкара четвърти гол в първата минута на добавеното време на срещата, когато Амос Юга подаде на Назон, който записа своята втора асистенция в срещата, след като продължи към Марселино Кареасо, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

ЦСКА-София излезе еднолично на първо място в Първа лига с 38 точки, а Черно море е втори с 36 точки, докато Крумовград е единадесети с 18 точки.