ЦСКА-София е кръгла нула в големите мачове

0
levski cska maurides

ЦСКА-София го чака дълга и много неприятна седмица. Дни, в които ще трябва да се направят точните изводи. Защото играта на отбора в големите мачове от началото на сезона е кръгла нула. ЦСКА-София се представи крайно разочароващо в трите си най-тежки мача – с Левски (0:1), Лудогорец (0:1) и Ботев Пд (0:0).

Общото между тези срещи е едно – армейците играха слабо, безлично, безидейно, като дори не създадоха чисто голово положение! Затова и в графата им за отбелязани попадения стои една голяма нула. Тимът влезе страхливо в дуела в Разград преди малко повече от месец и закономерно загуби. После не игра нищо и в Коматево, където най-вероятно също щеше да падне с 0:1, ако в края на първото полувреме не бе подмината дузпа за домакините. Очакваше се на следващата поправка – срещу Левски, отборът да живне и да покаже, че играта му в гостуванията на Ботев и Лудогорец е била изключение, а не тенденция. Да, ама не! Оказа се тенденция. И в трите случая гледахме една и съща изключително постна червена продукция. ЦСКА-София бе тотално неподготвен за дербито и това си пролича от първата до последната минута. Футболистите не отговориха като мотивация и агресия на Левски, подходиха прекалено предпазливо и цял мач се разчиташе на дълги подавания, които в повечето случаи бяха неточни. Явно това си е стилът на ЦСКА-София. От взелите участие в дербито почти всички разочароваха. Сериозни упреци не може да има само към трима – Черниаускас, Чорбаджийски и Бодуров.

Тактиката на Ел Маестро не сработи нито срещу Лудогорец, нито срещу Левски, нито срещу Ботев. Не е ясно на какво се разчиташе за победа в тези мачове. Поведението на отбора в игрово и тактическо отношение с нищо не подсказа, че се търсят трите точки. По-скоро се разчиташе, ако е възможно, да се излъже съперникът, но не и да се наложи превъзходство. На някой харесали ли му играта на ЦСКА-София в тези мачове? Това са двубоите, в които трябваше да се види нещо и да се покаже доколко тимът е готов да атакува титлата.

Както е добре известно, в словашкия Спартак Търнава Ел Маестро е разчитал много да печели „малките“ мачове, но и там сблъсъците с големите отбори са му били ахилесова пета. Същото се случва и тук в ЦСКА-София.

Най-притеснителното обаче е, че отборът разочарова с играта си не само в големите битки, но и изобщо в почти всички срещи в първенството този сезон. Отборът не е изиграл нито един силен двубой от първата до последната минута. Не броим тези с Верея и Дунав, тъй като тяхното ниво е изключително ниско и не могат да бъдат мерило. През първото полувреме на мача с Локо Пд на „Армията“ от първия кръг – нищо, 70 минути от мача с Витоша – нищо, първото полувреме с Черно море – също, със Славия късметът покри червените, до известна степен същото може да се каже и за гостуването на Ботев Враца на неутралния терен в Монтана.

Силите на ЦСКА-София на този етап стигат да изиграе едно добро полувреме срещу отборите след трето място в класирането.