0
Снимка: cska.bg
-
-

Отборите на ЦСКА-София и Славия изиграха един мач, в който и двата тима търсеха своето по различен начин.Победиха червените с 2 на 0, като остана усещането, че те така и не бяха достатъчно концентрирани в целия мач, въпреки успеха. Началото на срещата започна с лек натиск на армейците, но и агресивна игра на контри от страна на белите.В 15-та минута Тасев проби отляво, центрира остро и опасно, като Кристиян Добрев се размина на сантиметри от топката пред вратата на червените.

Пет минути по-късно Гарсес спринтира остро по десния фланг, центрира много опасно, но все пат защитата на Славия успя да предотврати опасността. Малко по-късно обаче се наложи Бусато да спасява своя отбор, след една атака на Галин Иванов.

Играта продължи да бъде двуостра. Видимо ЦСКА-София контролираше мача, но атаките на отбора на вървяха. Едва в 41-та минута армейците нанесоха първи точен удар в очертанията на вратата на Славия. В същото време гостите бяха добре групирани в защита, компактни в средата на терена, а в нападение бързи и опасни. Така или иначе през първото полувреме не се случи нищо особено.

През втората част нещата се промениха. Червените започнаха да атакуват по-опасно, по-настоятелно и резултатът не закъсня.

В 51-ата минута Юга обърка и изведе Тасев на лявото крило, но реферите изненадващо спряха атаката заради засада, тъй като не се усетиха, че подаването е дошло от състезател в „червено“.

Четири минути след тази ситуация домакините откриха резултата. Бамба преодоля няколко противникови футболисти и шутира. Вуцов изби, но страхотен удар на Гарсес при добавката не остави шанс на „белия“ страж – 1:0.

Малко след попадението, в 58-ата минута, ЦСКА – София удари за втори път. В „бялата“ врата се разписа влезлият на почивката Мено Кох, който простреля Вуцов с глава засичайки центриране от корнер.

Иванов завърши с удар бърза атака на Славия в 68-ата минута, но той профуча покрай дясната греда.

В 75-та минута Назон спринтира много силно, приближи вратата на Вуцов, но не успя да отиграе ситуация.

Три минути по-късно Томбак шутира от 20 метра, но ударът му бе париран от Бусато.

В последните минути Славия опита да стигне поне до почетен гол, но футболистите в бяло не бяха достатъчно концентрирани в последния момент.

След победата ЦСКОА-София излезе начело във временното класиране, но това е преди да бъде изигран мача между Ботев Вр и Лудогорец.