ЦСКА-София без напрежение се класира за плейофа на Лига Европа, чака Базел

0
-
-

ЦСКА-София победи с 3:1 Б36 Торсхавн и се класира за плейофа на Лига Европа. „Червените“ закономерно победиха своя съперник без сериозно да се напрягат.

Греъм Кери направи добър пробив в 9-ата минута, след което стреля, но право в ръцете на Хансен. Четири минути по-късно Али Соу отправи коварен удар, но Хансен спаси без особени затруднения.

Фридериксберг отправи удар от фаул в 16-ата минута, но Густаво Бусато изби.

ЦСКА-София поведе в резултата в 27-ата минута. Гръем Кери подаде към Юнус Санкаре, а той продължи към Али Соу, който сам срещу Хансен не пропусна да вкара за 1:0.

Георги Йомов отправи удар в 29-ата минута, който бе отразен от Хансен.

В 34-ата минута Греъм Кери центрира в наказателното поле на гостите, където Али Соу стреля с глава, но Хансен плонжира и успя да избие.

ЦСКА-София поведе с 2:0 в 38-ата минута. Юнус Санкаре и Али Соу се опитаха да направят двойно подаване, Ниелсен се опита да избие топката, но я изпрати в краката на Георги Йомов, който с удар покрай Хансен, прати топката във вратата му.

ЦСКА-София през второто полувреме заигра на много по-ниски обороти.

Б36 върна интригата в мача в 61-ата минута, когато Фредериксберг с дълъг извеждащ пас намери Пингел, който се възползва от груба грешка на Валентин Антов. След това Пингел преодоля и Матей, за да вкара топката във вратата на Густаво Бусато.

Али Соу отправи удар от границата на наказателното поле на Б36 в 80-ата минута, но неточно в аут.

ЦСКА-София вкара трети гол в 83-ата минута. Али Соу комбинира с Жул Кейта, който с премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Хансен.

Тиаго Родригес направи добър пробив в 90-ата минута, след което стреля, но Хансен успя да спаси. След това топката попадна на крака на Али Соу, който стреля неточно в аут.

В плейофа на Лига Европа ЦСКА-София ще се изправи срещу Базел или Анортозис.

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато – 28. Пламен Гълъбов, 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов (К), 18. Брадли Мазуки – 21. Амос Юга, 3. Жеферсон – 13. Юнус Санкаре – 30. Георги Йомов, 22. Али Соу, 8. Греъм Кери

резерви: 25. Димитър Евтимов, 7. Енрике Рафаел, 9. Томи Юрич, 10. Стефано Белтраме, 14. Жул Кейта, 20. Тиаго Родригес, 23. Ахмед Ахмедов

старши треньор: Стамен Белчев

Б36 Торсхавн: 16. Хансен – 12. Малемгаард, 2. Ериксен (К), 13. Е. Якобсен, 11. Хейнесен – 3. Якобсен, 24. Самуелсен, 6. Ниелсен – 28. Пржибилски, 22. Пингел, 7. Фредериксберг

резерви: 1. Хентце, 4. Б. Петерсен, 8. Радосавлевич, 17. Агнарсон, 18. Томсен, 20. Йохансен, 21. Якобсен

старши треньор: Якуп Борг

съдия: Тамаш Богнар (Унгария)