ЦСКА-София се промъкна с дузпи в Рига (ВИДЕО)

0
cska riga kiril despodov
-
-

ЦСКА се класира за следващия кръг за Лига Европа след като отстрани с дузпи Рига. В редовното време и продълженията мачът завърши 1 на 0 за домакините.

През първия четвърт част срещата бе равностойна и без положения пред двете врати. Първият удар към една от двете врати дойде в 31-ата минута, когато Антов шутира от 30 метра, но над напречната греда.

Към края на полувремето домакините се изнесоха в малко по-предни позиции и в 44-ата минута успяха да вкарат гол. При първата си добра атака топката стигна до Дейвис, който шутира, но след рикошет в тлялото на червен бранител последва корнер. След ногевото изпълнение централният бранител Черномордис стреля не особено силно с глава, но Черниаускас се намеси много слабо и довкара топката в собствената си врата.

След почивката двата отбора продължиха с безидейната си игра. Въпреки това в 58-ата минута Тиаго отправи изключителен шут от 30 метра, който се спря в мрежата на домакините, но реферът реши да отмени попадението, тъй като отсъди фаул на Десподов срещу бранител на Рига.

В 73-ата минута ЦСКА-София създаде първата си голова възможност. Малинов центрира към Десподов, който стреля с глава, но нацели левия страничен стълб. Само 120 секунди след тази ситуация червените останаха с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон за Тиаго, който спря контраатака на домакините.

Все пак българският тим имаше отлична възможност да изравни в 89-ата минута, когато след груба грешка на домакинската отбрана Кирил Десподов бе съборен в наказателното поле от Озлос и реферът посочи бялата точка. Потърпевшият стреля в долния ляв ъгъл, но вратарят на латвийците изби в корнер. След неговото изпълнение топката достигна до Бодуров, който изстреля истински снаряд от 25 метра, но в аут.

Така редовните 90 минути завършиха 1:0 в полза на Рига и на двата тима се наложи да играят продължения. В първото не се случи нищо кой знае колко интересно като положения. Лошата новина за червените дойде в 100-ната минута, когато резервата Енрике, много деен след появяването си на терена, получи травма и се наложи принудителната му смяна с Бикел.

В 108-ата минута и Панич бе изгонен с втори жълт картон и двата тима продължават с по 10 човека.

В 114-ата минута Едвин Джеси си освободи позиция за стрелба и шутира опасно от границата на наказателното поле, но Озлос изби. Последва добавка на Десподов, но стражът на домакините отново спаси.

Така се стигна до дузпи, при които футболистите на ЦСКА бяха безгрешни.

0:1  Кристиян Малинов бележи със силен удар в долния десен ъгъл на Озлос.
0:1 – Рига пропуска чрез Дарко Лемаич, който стреля високо над вратата на ЦСКА.
0:2  Бодуров с точно изпълнение! Капитанът на „червените“ с точен изстрел в центъра на вратата.
1:2  Тиаго Примао бележи в обратния ъгъл на Черниаускас.
1:3  Жеферсон се разписа, след като се забави при изпълнението и с тяло излъга стража на домакините.
2:3  Крис Карклинш вкара, вратарят на ЦСКА за малко да спаси.
2:4  Едвин Джеси бележи с топовен изстрел.
3:4  Володимир Байенко е точен със силен удар.
3:5  ДЕСПОДОВ ТОЗИ ПЪТ НЕ ГРЕШИ! ЦСКА СЕ КЛАСИРА НАПРЕД!