ЦСКА-София продължава с победния марш (ВИДЕО)

0
dun3

ЦСКА-София срази у дома Дунав (Русе) с класиката 3:0 в мач от третия кръг на Първа лига и остава еднолично на върха с пълен актив от 9 точки. Бразилският голмайстор Мауридес (39) даде аванс на „червените“, в добавеното време на първата част Мартин Ковачев си вкара автогол, а Кирил Десподов (56) оформи крайния резултат. Така „армейците“ записаха пета поредна победа във всички турнири и са на две точки пред втория Левски, както и на 5 пред шампиона Лудпгорец, който заема седма позиция.

„Армейците“ имаха инициативата още от самото начало и бе само въпрос на време да поведат в резултата. След пропуски на Кристиан Малинов, Мауридес, Бодуров в началото се стигна до 24-ата минута. Тогава Мауридес бе оставен непокрит на границата на вратарското поле и след пас на Джеси шутира над вратата. Пет минути след това Едвин Джеси върна топката назад към Рубен Пинто, който опита техничен удар от дъгата пред наказателното поле и топката премина покрай вратата.

Гостите стигнаха до слаб и неточен удар в 31-ата минута на Светослав Ковачев от далечна дистанция, а осем минути по-късно изоставаха вече в резултата. Кирил Десподов подаде към Борис Секулич, който центрира и голмайсторът Мауридес се разписа с глава за 1:0.

Домакините продължиха да доминират и в последните секунди на първата част удвоиха аванса си благодарение на автогол. Вратарят Станислав Антонов излезе извън наказателното поле с цел да пресрещне Евдин Джеси и да го изпревари за топката, като игра с нея и тя рикошира в коляното на Мартин Ковачев, който си вкара автогол за 2:0.

След почивката в 53-ата минута „червените“ на три пъти в рамките на 5 секунди можеха да вкарат. Джеси стреля, Антонов спаси, последва добавка на Малинов, който с мощен шут намери дясната греда. След това Пинто подаде на Джеси, който стреля в Антонов. Три минути по-късно обаче те направиха разликата класическа. Кирил Десподов финтира Васев и с мощен шут от малък ъгъл отбеляза красиво попадение за 3:0. В 71-ата минута новото попълнение Евандро влезе в игра на мястото на Десподов и записа своя дебют за „армейците“. Четири минути след това Мауридес шутира неточно от границата на наказателното поле.

В 81-ата минута Патев от гостите опита слаб удар право в ръцете на Черниаускас, а това бе и последното по-интересно положение в срещата.