ЦСКА-София открадна трите точки срещу Ботев

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София измъкна победа с минималното 1:0 при гостуването на Ботев Пловдив от 9-ия кръг на българското първенство. Победното попадение за „червените“ реализира Али Соу през второто полувреме.
Ботев създаде първата опасност в мача в 11-ата минута, когато Лъчезар Балтанов получи хубав извеждащ пас зад гърба на защитата на „червените“, но след това ударът му бе отразен от Густаво Бусато.
Бусато се наложи отново да се намесва в 19-та минута, когато спаси опасен удар на Фернандо Виана.
Янко Георгиев направи добро спасяване в 25-та минута след опасен удар на Евандро.
Бусато се наложи да се намесва два пъти в 43-та минута, когато първо боксира остро центриране на Александър Тонев, а след това спаси далечен удар на Тодор Неделев.
Пред Али Соу се откри много добра възможност в 71-та минута, но ударът му бе избит в корнер от Янко Георгиев.
Победният гол за ЦСКА-София падна в 75-та минута, когато Али Соу получи страхотен дълъг пас, овладя отлично топката и успя да мине елегантно покрай Филип ван Арнем. Нападателят на „червените“ стреля от малък ъгъл и успя да порази вратата на Янко Георгиев.
В 86-та минута Тодор Неделев намери Антонио Вутов в наказателното поле, но изстрелът на атакуващия халф беше слаб и лесно отразен от Бусато.
По този начин ЦСКА-София се върна към победите, след като в последните два мача записа равенства.
ЦСКА-София е четвърти с 16 точки, а Ботев е девети с 9 точки.