ЦСКА очаквано отстрани Несебър (СНИМКИ+ВИДЕО)

0

ЦСКА очаквано отстрани Несебър на 1/16-финалите в турнира за Купата на България. На градския стадион край морето „армейците“ се наложиха с 4:1. Въпреки неприятната загуба, воденият от Николай Жечев тим се представи достойно срещу лидера в Първа лига, като имаше и няколко отлични възможности и за по-почетно поражение.

Двубоят изненадващо можеше да започне с гол за Несебър. След центриране от корнер, Иван Колев засече, топката премина над Китанов, но Чорбаджийски изби с глава от голлинията. Това се оказа фатално за домакините, които след по-малко от 180 секунди инкасираха попадение. Кевин Меркадо проби мощно отляво и сложи топката на крака на Кевин Кубемба, който от непосредствена близост я прати в мрежата за 0:1. След половин час игра Александър Георгиев намери Кевин Кубемба на празна врата, което означаваше 0:2. В 39-ата минута Енрике можеше да оформи класиката в резултата, но изпусна сам срещу вратаря. Същото в заключителните секунди стори и Кевин Меркадо.

По-малко от 60 секунди след началото на втората част Несебър можеше да намали изоставането си. Иван Колев стреля с глава, но Малинов изби от голлинията. След час игра Кевин Кубемба бе изведен отляво в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл оформи своя хеттрик за 0:3. В 89-ата минута пък Кирил Десподов направи 0:4, с удар от близко. Веднага след подновяването на играта се стигна до центриране в наказателното поле на ЦСКА, при което Николай Бодуров с глава прати топката в собствената си врата, оформяйки крайното 1:4.