ЦСКА-София изпрати оферта за шампион с Ювентус

-
-

ЦСКА е изпратил оферта до италианския хегемон Ювентус за нападателя Стефано Белтраме. Това обяви специалистът по трансфери Джанлука Ди Марцио.

Подробности около предложението не се разкриват, но не е изключено да става въпрос за наем. 25-годишният футболист е собственост на „бианконерите“ от 2011 г. и има спечелени трофеи с Примаверата на отбора.

На 26 януари 2013 г. Антонио Конте пуска на терена Белтраме срещу Дженоа. В 83-ата минута той влиза на мястото на Клаудио Маркизио, при резултат 1:1, в опит мачът да бъде спечелен. Секунди по-късно Себастиан Фрей спасява страхотен удар на острието и срещата завършва без победител. Заради участието си в сблъсъка обаче той се води шампион на Италия, тъй като месеци по-късно торинци вдигнаха Скудетото.
След това Белтраме отива под наем в Бари, където има 1 гол в 24 двубоя. После е преотстъпван последователно на Модена (20/0), Про Верчели (9/0), Порденоне (6/2), холандските Ден Бош (28/3) и Го Ахед Ийгълс (35/2), като клубовете от Ниската земя продължават да го искат под наем.

Участието в Лига Европа обаче може да наклони везните в полза на ЦСКА за нападателя, който може да се подвизава и като атакуващ халф. Това лято Белтраме беше с Юве в САЩ за участие в турнира International Champions Cup. Той игра 37 минути при победата с 2:0 над Байерн Мюнхен, 28 минути срещу Бенфика (1:1) и даже вкара от дузпа, при които италианците спечелиха с 4:2. Белтреме беше едно полувреме на терена и срещу сборния отбор на звездите от МЛС (1:1).