ЦСКА би Левски за 8-ма поредна победа

0
levski cska basketbol
Снимка: facebook.com/basketballfederation

Тимът на ЦСКА удължи серията си до осем поредни победи в Националната баскетболна лига, след като спечели четвъртото Вечно дерби с Левски за сезона. Тимът на Росен Барчовски надделя над „сините“ със 77:72 (21:20, 21:18, 12:17, 23:17) в централния сблъсък на 28-ия кръг в шампионата.ЦСКА

По този начин ЦСКА си върна на Левски за поражението на финала за Купата на България, който беше спечелен от „сините“ преди десетина дни. Днес обаче „червените“ не позволиха ново слабо представяне и след по-добро второ полувреме, включително серия от девет поредни точки на старта на последната четвърт, измъкнаха победата.

Така ЦСКА вече разполага с баланс от 17 победи и 8 загуби на сметката си, но остава на четвъртото място в класирането, веднага след третия Черноморец, който е с 16-10. Левски пък допуска пета поредна грешка в първенството и в момента е седми с баланс от 12-13.

Брандън Йънг запали искрата за ЦСКА, след като записа 18 точки, влизайки от пейката. Мартин Сотиров реализира още 13 точки със 7 борби, Драган Зекович се включи с 11 и 7 овладени топки, а Алекс Симеонов отбеляза 10 точки.

Алън Арнет бе най-резултатен за Левски с 21 точки и 5 борби. Серхий Павлов добави 19 точки и 8 овладени топки, Златин Георгиев допълни с 13 точки, а Джон Флорвиъс вкара 10 точки.